|

فراخوان ۱۳۰ نفر برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: ۱۳۰ نفر از افراد بالای ۲۴ سال کنکور ۱۴۰۲ برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان دعوت شدند و در صورت قبولی به تحصیل مشغول خواهند شد.

فراخوان ۱۳۰ نفر برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان

به گزارش شبکه شرق، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به شناسایی ۱۳۰ نفر از داوطلبان بالای ۲۴ سال در کنکور ۱۴۰۲ برای ورود به دانشگاه فرهنگیان گفت: در کنکور ۱۴۰۳ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنای کار است.

«علی فرهادی» معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره سرنوشت ابطال شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان در کنکور 1403 اظهار کرد: از نظر ما به عنوان متخصصان و مدیران حوزه تعلیم و تربیت و حتی از دیدگاه عقلی، ورود افراد 40 ساله به دانشگاه فرهنگیان و شغل معلمی توجیه ندارد.

وی افزود: اگر افراد بالای 24 سال و حداکثر تا 40 سال وارد دانشگاه فرهنگیان شوند، در صورتی که فرد 40 ساله باشد در سن 70 سالگی بازنشسته خواهد شد و ما نمی‌توانیم بپذیریم که یک معلم در این سن به کلاس درس برود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: با وجود آنکه ورود افراد بالای 40 سال به شغل معلمی و دانشگاه فرهنگیان را نمی‌پذیریم اما تابع قانون هستیم حتی اگر خوب نباشد و باید آن را اجرا کنیم. به همین دلیل در مورد کنکور 1402 دانشگاه فرهنگیان، افرادی که سن بالای 24 سال داشتند شناسایی شدند که تعداد آنها 130 نفر بود و به دانشگاه فرهنگیان نامه زدیم تا آنها را به مصاحبه دعوت کند و در صورت قبولی به تحصیل مشغول شوند.

فرهادی در پاسخ به این پرسش که چه تعداد از این افراد بالای 30 سال و در حدود سن 40 سال هستند، گفت: هم‌اکنون آمار دقیق را ندارم اما در بین آنها افراد بالای 30 سال هم بود.

وی درباره سرنوشت ثبت نام افراد بالای 24 سال در کنکور 1403 برای ورود به دانشگاه فرهنگیان، متذکر شد: وضعیت کنکور 1403 مطابق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است که هنوز ابلاغ نشده و هرچه شورای عالی مصوب کند برای ما و دیوان عدالت اداری حکم قانون را دارد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: البته رأی دیوان عدالت اداری به معنای عدم همکاری با آموزش و پرورش نیست؛ آنها موظف‌اند ناظر به قانون تصمیم بگیرند نه آنچه که به نفع آموزش و پرورش است.

فرهادی در پاسخ به اینکه آیا تا به امروز سن ورود دانشگاه فرهنگیان به عنوان یک مصوبه در آموزش و پرورش تصویب نشده بود، گفت: این موضوع باید شفاف‌تر اعلام می‌شد که شورای عالی انقلاب فرهنگی آن را مصوب کرد و بر این اساس حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان 24 سال است که به زودی اعلام خواهد شد و مبنای حضور در کنکور 1403 است.

 

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها