|

توضیحات پلیس درباره ماجرای خبرساز توقیف خودروی یک زن به‌دلیل حجاب در شهرک غرب/ ویدئو

مرکز اطلاع‌رسانی فاتب در پی انتشار فیلم توقیف خودروی یک زن به‌دلیل حجاب و بازداشت او در فضای مجازی که واکنش‌های فراوانی را به همراه داشت، اطلاعیه‌ای صادر کرد.

توضیحات پلیس درباره ماجرای خبرساز توقیف خودروی یک زن به‌دلیل حجاب در شهرک غرب/ ویدئو

به گزارش شبکه شرق، مرکز اطلاع‌رسانی فاتب در توقیف خودرو در چهارچوب طرحِ عفاف وحجاب توسط پلیس امنیت عمومی، اطلاعیه‌ای منتشر کرد.

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت اعلام کرد: روز شنبه، مورخه ۲۳ دی ماه ۱۴۰۲، عوامل پلیس امنیت عمومی مستقر در میدان صنعت واقع در شهرک غرب؛ یک دستگاه خودرو هیوندا مشکی دارای سابقه توقیفِ فیزیکیِ خودرو (کشفِ حجاب در مرحله سوم ارسال پیامک) را شناسایی و برابر قانون از راننده درخواست شد تا فرایند توقیف خودرو اجرا شود.

 با دستور توقف پلیس و اطلاع راننده‌یِ محترم؛ این شخص در ابتدا از اجرای دستور خودداری کرده که پس از ارائه توضیحات لازم به ایشان مسیر قانونی طی شده و سایرِ اظهاراتِ طرح‌شدهِ فضای مجازی در این خصوص صحت ندارد.

 گفتنی است، فرایند توقیف خودرو در چهارچوب طرحِ عفاف و حجاب در مرحله اول بصورت پیامکی و ارشادی است و در این مرحله برابر لینک ارسالی در پیامک قابل اعتراض و رسیدگی است. 

 پیامک مرحله دوم توقیف خودرو بصورت سیستمی و منع خدمات (خرید و فروش خودرو، خلافی خودرو و...) بوده که به مدت دو هفته است.

پیامک مرحله سوم ارجاع مالک خودرو به پلیس+۱۰ برای اعمال قانون و توقیف خودرو بصورت فیزیکی و به مدت یک هفته تا اجرای فرایند رفع توقیف است.

 نکته قابل توجه اینکه در تمامی مراحل نیاز به حضور در اماکن پلیس نبوده و مرحله سوم از طریق دفاتر خدماتی پلیس+۱۰ امکان‌پذیر است. 

همچنین در صورت کشف حجاب توسط سرنشین خودرو پیامک برای مالک خودرو جهت سیر مراحل قانونی ارسال می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها