|

محسن هرمزی، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران:

​در مترو نیروی حجاب‌بان نداریم

محسن هرمزی گفت: این نیروها از گذشته در مترو حضور داشتند. اما موضوع این است که مشخصاً نیرویی به نام حجاب‌بان نداریم. مأموران انتظامات مترو – مامور یگان حفاظت – در مترو حضور دارند و موظف‌اند با تمام ناهنجاری‌ها برخورد کنند.​

​در مترو نیروی حجاب‌بان نداریم

به گزارش شبکه شرق، بخش‌های مهم این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:

این بخشنامه‌ای (بخشنامه محرمانه وزارت کشور) که شما به آن اشاره می‌کنید، در مترو وجود ندارد. حداقل این موضوع به ما ابلاغ نشده است که بخواهیم کسی را در مترو دستگیر کنیم. موضوع امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر را مردم انجام می‌دهند و کسی به آنها چنین موضوعی را دستور نداده است.

ما چیزی به نام حجاب‌بان در مترو نداریم. آن چیزی که شما به آن اشاره می‌کنید کارکنان یگان حفاظت مترو هستند. آنها لباس فرم مشخصی می‌پوشند که پشت آن کلمه یگان حفاظت نوشته شده است. 

این نیروها از گذشته در مترو حضور داشتند. اما موضوع این است که مشخصاً نیرویی به نام حجاب‌بان نداریم. مأموران انتظامات مترو – مامور یگان حفاظت – در مترو حضور دارند و موظف‌اند با تمام ناهنجاری‌ها برخورد کنند.

میزان حقوق این کارکنان همانند سایر کارکنان در بخش‌های مختلف شهرداری، براساس آیین‌نامه‌های مرتبط با حقوق و مزایا مشخص شده و جزئیات آن در اختیار مسئولین یگان حفاظت مترو است.

 

منبع: هم میهن
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها