|

هشدار زرد هواشناسی به پایتخت‌نشینان

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور هشدار زرد هواشناسی مبنی بر احتمال وزش باد شدید، افزایش غبار و کاهش کیفیت هوا طی دو روز آینده خبر داد.

هشدار زرد هواشناسی به پایتخت‌نشینان

به گزارش شبکه شرق، مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور هشدار زرد هواشناسی مبنی بر احتمال وزش باد شدید، افزایش غبار و کاهش کیفیت هوا طی دو روز آینده خبر داد و گفت: تاکید مدیریت بحران عدم حضور بیماران قلبی و تنفسی در فضای باز است. 

 حامد یزدی‌مهر به صدور هشدار زرد هواشناسی اشاره و اظهار کرد: طبق این هشدار از فردا (23 شهریور) تا روز جمعه (24 شهریور) در ساعات عصر و شب در بخش‌های جنوبی و غربی استان تهران وزش باد شدید مورد انتظار است که تاکید مدیریت بحران در این خصوص پرهیز از حضور در ارتفاعات و زیر درختان فرسوده و ساختمان‌های سست و نیمه کاره و تابلوهای تبلیغاتی است.

وی در ادامه به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع خیزش گرد و خاک در مناطق مستعد و رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در ارتفاعات به‌ویژه مناطق بالادست شمال شرق استان اشاره کرد و گفت: بر این اساس احتمال افزایش غبار و کاهش کیفیت هوا و شعاع دید وجود دارد و توصیه مدیریت بحران در این مواقع عدم حضور بیماران قلبی و تنفسی و زنان باردار و سالمندان در فضای باز است.

یزدی‌مهر از احتمال جاری شدن روان آب در ارتفاعات بالادست شمال شرق تهران نیز خبر داد و گفت: از شهروندان می‌خواهیم از اتراق در کنار مسیل‌ها خودداری کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: خدمت‌رسانی به زائرین حرم رضوی برای برگزاری مراسم معنوی 28 صفر یکی از اقدامات مهمی بود که توسط استاندار تهران به اداره کل مدیریت بحران تفویض شد.

یزدی‌مهر اضافه کرد: طبق هماهنگی‌های صورت گرفته بین استانداری تهران و استانداری خراسان رضوی جهت تأمین سرویس‌های بهداشتی سیار و نانوایی سیار برای خدمت‌رسانی به زوار، اقدامات لازم توسط اداره کل مدیریت بحران استانداری تهران صورت گرفت.

 

منبع: تسنیم
 

نظرسنجی

لاجوردی، نماینده مجلس گفته: «تا ۳ سال آینده با قانونی که تصویب کردیم، جامعه در با حجاب شدن تغییر چشمگیری می‌کند.» آیا قانون «عفاف و حجاب» می‌تواند به رعایت حجاب منجر شود؟