|

افزایش امید به زندگی به ۱۵ تا ۲۰ سال در ایران

معاون وزیر بهداشت گفت: افزایش امید به زندگی در ایران نشان از آن دارد که جمعیت ایران رو به پیری است و طرح جوانی جمعیت را باید جدی بگیریم.

افزایش امید به زندگی به ۱۵ تا ۲۰ سال در ایران

به گزارش شبکه شرق، یونس پناهی، معاون وزیر بهداشت با بیان این که، یکی از پیشرفت های چشمگیر ایران در حوزه بهداشت و درمان افزایش امید به زندگی از۶۰ سال به سن ۷۵ تا ۸۰ سال است، گفت:افزایش امید به زندگی در ایران نشان از آن دارد که جمعیت ایران رو به پیری است و طرح جوانی جمعیت را باید جدی بگیریم.

وی ادامه داد: رشد جمعیت در شمال کشور وضعیت خوبی ندارد و جوانی جمعیت در استان‌های شمالی از میانگین کشوری پایین‌تر است.

معاون وزیر بهداشت افزود: در حال حاضر میانگین فرزندآوری خانواده‌ها به زیر ۲ فرزند رسیده و این آمار قابل قبول نیست.

معاون وزیر بهداشت گفت: کشور ما در حوزه تحقیقات و پژوهش جایگاه مطلوبی دارد و یک هزار مرکز تحقیقاتی در کشور فعال هستند.

پناهی افزود: همچنین در کشور ۶۹ پژوهشکده سلامت فعال می باشد و ۴۶۵ مجله تحقیقاتی در کشور به چاپ می‌رسد.

 

اون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت اظهار داشت: در حال حاضر دانشجوی ما باید در تولید علم و دانش نقش آفرین باشد و تنها مصرف کننده علم نباشند.

وی با اشاره به اینکه ما باید در کشور علم و دانش را به ثروت تبدیل کنیم، بیان داشت: به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست که کشور ما دارای دانشکده داروسازی باشد اما دارو را وارد کنیم و از طرف دیگر دانشکده شیمی داشته باشیم اما مواد اولیه را از خارج تامین کنیم.

معاون وزیر بهداشت گفت : تمام تحقیقات علمی و پژوهشی کشور باید به سمتی سوق داده شود که در راستای حل مشکل مردم باشد.

وی ادامه داد: در دانشگاه نسل چهارم برای مردم و حل مشکلات آنها اهمیت زیادی قائل هستند و ما هم باید در راستای تحقق دانشگاه نسل چهارم حرکت کنیم.

این مقام مسوول تصریح کرد: تمام تلاش ما باید به گونه‌ای باشد که علم را متناسب با زمان خودش بیاموزیم و در حال حاضر باید در راستای علوم جدید همانند هوش مصنوعی و ژن درمانی حرکت کنیم.

 

منبع: ایرنا
 

نظرسنجی

لاجوردی، نماینده مجلس گفته: «تا ۳ سال آینده با قانونی که تصویب کردیم، جامعه در با حجاب شدن تغییر چشمگیری می‌کند.» آیا قانون «عفاف و حجاب» می‌تواند به رعایت حجاب منجر شود؟