|
کدخبر: 844880

هوای ۵ کلانشهر ناسالم است

سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: هوای 5 کلانشهر در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: امروز سه شنبه ( ۶ اردیبهشت ماه) هوای ۵ کلانشهر در شرایط ناسالم، دو کلانشهر قابل قبول و اهواز در وضعیت خطرناک قرار دارد

 

به گزارش سازمان حفاظت محیط زیست، بر اساس گزارش دریافتی از مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم این سازمان، هوای کلانشهرهای تهران، اصفهان، کرج، شیراز و اراک به ترتیب با شاخص های ۱۲۴، ۱۱۰، ۱۴۵، ۱۳۹ و ۱۲۹ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

همچنین هوای کلانشهرهای مشهد و تبریز به ترتیب با شاخص های ۷۶ و ۷۴ قابل قبول است اما هوای کلانشهر اهواز با شاخص ۳۰۱ در شرایط خطرناک قرار دارد.

روز گذشته هوای کلانشهرهای تهران، تبریز، کرج، مشهد و شیراز به ترتیب با شاخص های ۷۶، ۶۶، ۹۶، ۸۱ و ۹۶ قابل قبول، اراک و اصفهان به ترتیب با شاخص های ۱۰۸ و ۱۰۴ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس و اهواز با شاخص ۱۸۰ در شرایط ناسالم برای تمام گروه ها قرار داشت.

شاخص آلایندگی هوا تا ۵۰ سبز و پاک، بین ۵۱ تا ۱۰۰ زرد و قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ نارنجی و ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ قرمز و ناسالم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بنفش و بسیار ناسالم، بیشتر از ۳۰۰ قهوه ای و خطرناک است.