|

جزییات تازه درباره افزایش وام بازنشستگان و مبلغ اقساط

جزییات افزایش مبلغ وام بازنشستگان و مستمری‌بگیران و مبلغ اقساط وام قرض‌الحسنه بازنشستگان اعلام شد.

جزییات تازه درباره افزایش وام بازنشستگان و مبلغ اقساط

به گزارش شبکه شرق، مدیرعامل بانک رفاه با بیان اینکه تاکید قانون پرداخت وام به فرزندآوری و ازدواج بوده و منابع برای افزایش وام قرض‌الحسنه بازنشستگان محدود است، گفت: وام 30 میلیون تومانی را می‌توانیم برای بازنشسته‌ها تا سه سال هم قسط‌بندی کنیم و سقف پرداخت اقساط هم در ماه کمتر از یک میلیون تومان خواهد بود.

اسماعیل لـله‌گانی، مدیرعامل بانک رفاه درباره پایین بودن سقف وام بازنشستگان و گلایه بازنشسته‌ها از این وام‌های خرد که عملا هیچ مشکلی از گره‌های مالی این افراد باز نمی‌کند، اظهار داشت: وام 20 میلیون تومانی بازنشسته‌ها را در سال 1403 به 30 میلیون تومان افزایش دادیم.

مدیرعامل بانک رفاه  ادامه داد: این تسهیلاتی را که بانک رفاه به بازنشسته‌ها پرداخت می‌کند، اقدامی مشترک بین بانک رفاه و سازمان تامین اجتماعی است و امسال هم به سقف 30 میلیون تومان می‌رسد.

مدیرعامل بانک رفاه با بیان اینکه باید توجه داشت که از آنجایی تعداد مشمولان این وام بسیار زیاد است نمی‌توان سقف آن را به طور قابل توجه بالا برد، گفت: در حال حاضر بیش از چهار میلیون و 200 هزار بازنشسته داریم که هر یک از این افراد& مشمول دریافت وام 30 میلیون تومانی می‌شوند و هر ساله 10 درصد از این جمعیت وام بازنشسته‌ها را دریافت می‌کنند.

لـله‌گانی در پاسخ به این سوال که «آیا علت عدم افزایش سقف وام عدم توانمندی بازنشسته‌ها در پرداخت اقساط آن است»، اظهار داشت: موضوع پرداخت اقساط نیست، در بحث افزایش سقف وام بازنشستگان موضوع این بوده که سقف منابع قرض‌الحسنه بسیار محدود است و قانون هم تاکید کرده که این وام قرض‌الحسنه بیشتر به فرزندآوری و ازدواج اختصاص پیدا کند و منابع قرض‌‌الحسنه هم عمده به این دو مقوله تخصیص داده می‌شود.

او افزود:‌ بانک رفاه را از اولویت برای ارائه وام به این دو موضوع فرزندآوری و ازدواج خارج نکردند و در کنار تکالیف بانک رفاه برای پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج و فرزندآوری و سایر تکالیف سهمی هم برای وام به بازنشسته‌ها تعیین شده‌ است.

مدیرعامل بانک رفاه تاکید کرد: وام 30 میلیون تومانی را می‌توانیم برای بازنشسته‌ها تا سه سال هم قسط بندی کنیم و سقف پرداخت اقساط هم در ماه، کمتر از یک میلیون تومان خواهد بود.

منبع: ایلنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها