|

خبر مهم برای جاماندگان سهام عدالت/ زمان واریز سود سهام عدالت اعلام شد

جزئیات و زمان واریز سود سهام عدالت جاماندگان اعلام شد.

خبر مهم برای جاماندگان سهام عدالت/ زمان واریز سود سهام عدالت اعلام شد

به گزارش شبکه شرق، سود سهام عدالت جاماندگان سال ۱۴۰۱ امسال واریز می‌شود.

رئیس هیات مدیره شرکت‌های تعاونی سهام عدالت کشور جزئیات و زمان واریز سود سهام عدالت جاماندگان سال ۱۴۰۱ شرکت‌های سرمایه‌پذیر را اعلام کرد.

عسگر توکلی، رئیس هیات مدیره شرکت‌های تعاونی سهام عدالت کشور گفت: سود سهام عدالت جاماندگان سال ۱۴۰۱ شرکت‌های سرمایه‌پذیر، در ابتدای سال ۱۴۰۳، به حساب آنها واریز می‌شود.

عسگر توکلی گفت: این افراد که حدود ۳۰ درصد سهامداران سهام عدالت را شامل می‌شوند، مربوط به دو شرکت سرمایه‌پذیرند که سود حاصل از افزایش سرمایه آنها به‌موقع به حساب سهامداران واریز نشد.

رئیس هیات مدیره شرکت‌های تعاونی سهام عدالت کشور افزود: پیرو مصوبه‌ای که شورای عالی بورس برای توزیع سود سهام عدالت سهام‌داران داشت، مقرر شده بود، سود سهام عدالت در دو مرحله تا پایان آذر ماه و مرحله بعدی تا قبل پایان سال به حساب سهامداران واریز شود.

رئیس هیات مدیره شرکت‌های تعاونی سهام عدالت کشور اظهار کرد: مطابق انتظار و برنامه‌ریزی انجام‌شده در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲، با تلاش دولت برای عمل کردن شرکت‌های سرمایه‌پذیر برای واریز به حساب سهامداران، بخش زیادی از این سود به حساب سهام‌داران واریز شد؛ اما سهامداران یک یا دو شرکتی که باید سود سرمایه خود را به‌موقع به حساب سهامداران واریز می‌کردند، از دریافت سود در این مرحله جاماندند.

او توضیح داد: اگر برای واریز سود پایان سال ۱۴۰۲ به حساب سهامداران، منتظر این دو شرکت می‌ماندیم، شاید توزیع سود انجام نمی‌شد.

رئیس هیات مدیره شرکت‌های تعاونی سهام عدالت کشور اظهار کرد: با برنامه‌ریزی انجام‌شده، بقیه افرادی که حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد سهامداران زیر پوشش سهام عدالت کشور است و سود سال ۱۴۰۱ را دریافت نکردند، در سال ۱۴۰۳ این سود به حساب آنها واریز خواهد شد.

رئیس هیات مدیره شرکت‌های تعاونی سهام عدالت کشور به موضوع پیامک‌های جعلی برخی سودجویان در شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: ارسال پیامک‌های جعلی توسط سودجویان و کلاهبرداران باعث شده تا برخی سهامداران و افرادی که هنوز ثبت نام نکرده‌اند، به دفاتر سهام عدالت مراجعه کنند.

او با تاکید بر اینکه تا زمانی که دولت ساز و کار مربوط به ثبت نامی‌های جدید برای عضویت در سهام عدالت را مشخص نکند، هیچ ثبت نام جدیدی نداریم، بیان کرد: هر زمانی که ثبت نام و شرایط افراد جدید مشخص شود، از سوی دولت، سازمان خصوصی‌ساز، سازمان بورس و شورای عالی بورس و سهام عدالت کشور اعلام خواهد شد.

رئیس هیات مدیره شرکت‌های تعاونی سهام عدالت کشور افزود: افراد سودجو و کلاهبردار به بهانه ثبت‌نام‌های جدید یا واریز سودهای مرحله جدید، از سهامداران درخواست شماره شبا یا شماره کارت می‌کنند؛ صد درصد این‌گونه اقدام‌ها، سودجویانه و کلاهبرداری است و انتظار می‌رود مردم هوشیار باشند؛ توجهی به پیامک‌های جعلی نکنند که از آنها می‌خواهند وارد لینک یا آدرس سامانه‌ای شوند، چون حساب آنها هک یا توسط هکرها خالی خواهد شد.

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها