|

سلاح‌ورزی: جعبه سیاه اتاق ایران را منتشر می‌کنیم

حسین سلاح‌ورزی گفت: به زودی جعبه سیاه اتاق بازرگانی ایران را منتشر می‌کنیم.

سلاح‌ورزی: جعبه سیاه اتاق ایران را منتشر می‌کنیم

به گزارش شبکه شرق، حسین سلاح‌ورزی گفت: همیشه اعلام کردم که هیچ‌چیز باعث کناره‌گیری من نمی‌شود؛ مگر خواست هیات‌مدیره. اما بعد از ملاقات طولانی هیات رئیسه با رئیس شورای عالی نظارت، عنوان شد که رئیس‌جمهور محترم درخواست برگزاری انتخابات امروز را داشتند.

حسین سلاح‌ورزی، رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران در هشتمین نشست هیات نمایندگان اتاق ایران در دوره دهم که با دستور کار «انتخاب رئیس اتاق ایران» صبح امروز برگزار شده است، گفت: پس از هفت ماه نمایندگان دولتی هم در نشست‌های اتاق ایران حضور پیدا کرده‌اند. هرچند طبق قانون، اتاق هر عضوی که بیش از سه جلسه غیبت داشته باشد، مستعفی محسوب می‌شود اما در مورد اعضای دولتی این امر استثنا می‌شود. در هفت ماه گذشته در تعامل دولت و بخش خصوصی، مقطعی تاریخی را در تاریخ ۱۴۰‌ساله اتاق پشت سر گذاشتیم.

سلاح‌ورزی ادامه داد: آنچه در دو و نیم سال گذشته بر اتاق رفته، در کتابی ۱۸۰ صفحه‌ای و مستندی سه‌ساعته تشریح خواهد شد. این کتاب و فیلم مستند، سندی ارزشمند است که چرایی اتفاقات دو و نیم سال گذشته را روایت می‌کند و به عبارت دیگر، جعبه سیاه اتاق بازرگانی در دو ‌و نیم سال گذشته به حساب می‌آید.

رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: در هیچ مقطعی از فعالیت اتاق بازرگانی همچون این دوره، هیات رئیسه این گونه با یکدیگر هماهنگ نبودند و هیات رییسه در این مدت تلاش کردند از کیان بخش خصوصی حمایت کنند.

او تصریح کرد: من همیشه اعلام کردم که هیچ چیز باعث کناره گیری من نمی‌شود، مگر خواست هیات مدیره. اما بعد از ملاقات طولانی هیات رئیسه با رئیس شورای عالی نظارت عنوان شد که رییس جمهور محترم درخواست برگزاری انتخابات امروز را داشتند.

سلاح‌ورزی عنوان کرد: از رئیس آینده درخواست‌هایی دارم. نخست اینکه اتاق ایران در سال ۲۰۲۴ میزبانی مجمع کشورهای مسلمان را بر عهده دارد و همچنین میزبان کشورهای اسلامی عضو دی هشت را پیش‌رو دارد. امیدواریم در این سال میلادی میزبان خوبی برای این رویدادها در اتاق ایران باشیم‌.

سلاح‌ورزی تاکید کرد: از شخص آقای میرمحمدصادقی گله‌مند هستم که در برابر بدعت گذاری تمدید فعالیت انجمن نظارت مقاومت کردند، ایشان می‌دانند که عمر این انجمن تمام شده بود. بنابراین از ایشان خواهش دارم حالا که اراده بیرونی بر تمدید این انجمن حادثه شده بساط این انجمن را جمع کنند.

او ادامه داد: در هفت ماهه گذشته شاهد بودیم که مجموعه‌هایی مانند وزارت صمت و برخی استانداری‌ها اسباب زحمت را برای اعضای اتاق فراهم می‌کردند و در شرکت اعضا در جلسه‌ها اعمال تصمیم می‌کردند.

سلاح‌ورزی یادآور شد: اتاق همچون ۱۴۰ سال گذشته فعالیت خود را ادامه خواهد داد و من معتقدم اتاق خانه بخش خصوصی خواهد ماند، هر چند دخالت‌ها در این اتاق زیاد شده است.

رئیس اتاق ایران گفت: من مسلمان شیعه ایرانی هستم و در تمام عمر تلاش بر رعایت مقررات شرعی داشته‌ام و هیچ‌گاه توهین به خود را روا نمی‌دانم؛ به‌ویژه اگر از مقامات کشور باشد. همچنین مقید به قانون اساسی هستم و هیچ‌گاه ارتباطی با گروه‌های خارجی و دشمنان ملت نداشته‌ام؛ تا زمانی که با محکومیت کیفری رو‌به‌رو نشده باشم، همچنان به عنوان عضو هیات نمایندگان برای تقویت بخش خصوصی تلاش خواهم کرد و در کنار رئیس آینده حضور خواهم داشت.

منبع: ایلنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها