|

رئیس سازمان ملی بهره وری کشور:

سالانه غذای ۳۰ میلیون نفر در ایران تلف می‌شود

رئیس سازمان ملی بهره وری کشور با اشاره به اهمیت ارتقای بهره وری در راستای تحقق رشد اقتصادی مورد انتظار کشورمان، رشد در این حوزه را نیازمند فکر بدیع برای استفاده از سرمایه های موجود دانست.

سالانه غذای ۳۰ میلیون نفر در ایران تلف می‌شود

به گزارش شبکه شرق، میرسامان پیشوایی  امروز هیجدهم مهرماه در نشست شورای اداری استان یزد گفت: یزد با برخورداری از میراث گذشتگان خود از استانهای نمونه در حوزه بهره وری کشور محسوب می‌شود.

 

وی در ادامه با بیان این که یکی از موضوعات مورد هدف دولت و نظام اسلامی کشور را تحقق رشد اقتصادی خواند و تاکید کرد: بخشی از این رشد هشت درصدی مورد انتظار دولت از طریق بهره ورری قابل تحقق و دست یافتنی خواهد بود.

 

وی با اشاره به تاثیر تزریق سرمایه در تحقق رشد اقتصادی در کشورهای دارا، گفت: ارتقای بهره‌وری ‌روش دیگری برای تحقق رشد اقتصادی است که این مهم نیازمند فکر بدیع برای استفاده از سرمایه های موجود است.

 

پیشوایی با تاکید بر این که ریشه بهره‌وری از تدبیر و نوآوری نشات می‌گیرد، یادآور شد: متاسفانه در کشورمان سالانه ۲۵ تا ۳۰ درصد تولیدات کشاورزی تلف می‌شود در حالی که این میزان کافی برای سیر کردن حدود ۳۰ میلیون نفر است لذا باید بهره وری را جدی‌تر بگیریم.

 

وی با بیان این که در دولت سیزدهم نقش سازمان ملی بهره‌وری کشور را به جای دستگاه سیاستگذار، تنظیم گر و جاری سازی سیاستها  تعریف کرده‌ایم، گفت: مصمم هستیم بهره وری را به جبران خدمات، بودجه و انتصاب مدیران اتصال دهیم  لذا امسال در قانون بودجه رد پای آن را با جذب اعتباراتی به همین منظور گذاشته‌ایم و جبران خدمات را با همکاری سازمان استخدامی تعریف کرده و امیدواریم در آینده، کارنامه مدیران را نیز داشته باشیم.

 

وی در بخشی از سخنانش با اشاره به این که یزد می‌تواند با توجه به ظرفیتهای موجود و اقدامات صورت گرفته در حوزه نواوری بهره‌ور به عنوان قطب کشور مطرح شود، تاکید کرد: با توجه به اهمیت نوآوری بهره‌ور از دستگاه‌های اجرایی و استانها خواسته‌ایم که برنامه‌های خود را با اولویت نوآوری بهره ور، تعریف و دنبال کنند.

 

رئیس سازمان ملی بهره وری ایران با بیان این که در سال ۱۴۰۰ مطابق گزارشهای دریافتی عملکرد خوبی را در حوزه بهره‌وری از استان یزد شاهد نبودیم، گفت: هر چند عنوان شد که در سال گذشته گزارشهای اقدامات در استان به سازمان اعلام نشده است ولی امسال اتفاقات خوبی در استان یزد افتاده و آمادگی داریم یزد را به عنوان یکی از استانهای نمونه و پایلوت در کشور داشته باشیم.

 

وی در همین رابطه نیز پیشنهاداتی را ارائه کرد و گفت: چرخه بهره وری باید در استان براساس برنامه و با جدیت دنبال شود و علاوه بر این نظام جمع‌آوری اطلاعات را سامان دهیم.

 

پیشوایی در پایان عنوان کرد: باید کمربندها را برای جبران عقب ماندگی‌های تاریخی در حوزه بهره‌وری بنا بر اطلاعات و آمارهای موجود حتی در عرصه بین المللی،‌ محکم‌تر ببندیم و قطعاً می‌توانیم در این حوزه شاهد رشد باشیم.