|
کدخبر: 849380

فروش بلیت هواپیما با قیمت‌ غیرتعرفه‌ای برای اتباع خارجی آغاز شد

با اعمال قیمت‌های غیرتعرفه‌ای فروش بلیت هواپیما برای اتباع غیر ایرانی، نرخ پرواز در بسیاری از مسیرهای داخلی برای خارجی‌ها تا بیش از ۵ میلیون تومان فروخته می‌شود.

 با اعمال قیمت‌های غیرتعرفه‌ای فروش بلیت هواپیما برای اتباع غیر ایرانی، نرخ پرواز در بسیاری از مسیرهای داخلی برای خارجی‌ها تا بیش از ۵ میلیون تومان فروخته می‌شود.

از روز گذشته فروش بلیت هواپیما با نرخ یارانه‌ای به اتباع خارجی از سوی همه شرکت‌های هواپیمایی حذف و مسافرت هوایی خارجی‌ها در مسیرهای داخلی «بیزنس کلاس» محاسبه شد. تا پیش از فروش بلیت غیرتعرفه ای به اتباع خارجی فقط از سوی چند شرکت هواپیمایی انجام می‌شد.

روز گذشته « مقصود اسعدی سامانی» دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره هدف از تغییر تعرفه فروش بلیت هواپیما گفت: فروش بلیت هواپیما در محدوده سقف قیمتی به اتباع خارجی بسیار ارزان  تمام می‌شود و همین مزیت باعث آن شده بود که اتباع خارجی مسافرت در داخل ایران را با هواپیما انجام دهند و بلیت در فصل سفر مثل تابستان و عید نوروز از دسترس اتباع داخلی خارج شود.

با آغاز اعمال قیمت‌های جدید و تغییر تعرفه فروش قیمت، بلیت تهران به چابهار با شرکت هواپیمایی کاسپین برای اتباع خارجی برای روز چهارشنبه ۸ تیرماه به رقم ۲ میلیون و ۶۱۲ هزار تومان رسید. شهروندان کشورمان اما می‌توانند در همین روز با رقم یک میلیون و ۳۴۵ هزار تومان مسیر هوایی تهران- تا چابهار را طی کنند.

در مسیر تهران- مشهد به عنوان یکی دیگر از مسیرهای پرتقاضای اتباع خارجی، قیمت بلیت غیرتعرفه‌ای برای روز چهارشنبه با شرکت هواپیمایی آتا دو میلیون و ۴۵۹ هزار تومان به فروش می‌رود.

مسیر تهران به زاهدان شرکت هواپیمایی زاگرس نیز برای روز جمعه ۱۰ تیر ماه یک میلیون و ۷۹۶ هزار تومان به فروش می‌رسد.

بلیت پرواز در مسیر تهران به اهواز نیز برای اتباع غیر ایرانی در روز جمعه با دو شرکت هواپیمایی فلای پرشیا و زاگرس از محدوده قیمتی یک میلیون و ۸۱۶ هزار تومان تا دو میلیون ۹۹۲ هزار تومان به فروش می‌رود.

به گزارش ایرنا برای بلیت شرکت‌های هواپیمایی اکنون در پروازهای زیر یک ساعت ۱۰۰ دلار و بالای یک ساعت ۱۵۰ دلار معادل ریالی درنظر گرفته شده است.

اتباع کشورهای همسایه با هدف گردشگری و انجام سفر زیارتی به ایران سفر می‌کنند و اخیرا بعد از پایان کرونا تردد اتباع خارجی در برخی مسیرهای داخلی از جمله شهرهای زیارتی و شمال کشور افزایش یافته است و باعث شده که بلیت از دسترس اتباع ایرانی خارج شود.