|
کدخبر: 836451

اصناف حاضر به خرید 3 محصول لبنی از کارخانه‌ها نیستند

صنایع لبنی در ارتباط با وازرت صمت با بیان اینکه اصناف حاضر به خرید این سه محصول لبنی از کارخانه‌ها نیستند، خواهان توزیع این محصولات از کانال های عرضه مستقیم این وزارتخانه شده‌اند.

به گزارش تسنیم، درحالی که نزدیک به دو ماه از وعده کاهش ۱۰ درصدی قیمت سه محصول لبنی گذشته است، امابه دلیل عدم پذیرش یکی از ذی نفعان چرخه صنعت لبنیات این مهم در مقام عمل به درستی اجرایی نشده است و این محصولات در فروشگاه‌های محدودی به فروش می‌رسد.

بر اساس توافقات انجام شده مقرر شده بود که قیمت سه محصول لبنی شامل ماست ساده 2.5 کیلوگرمی، پنیریواف 400 گرمی و شیر پاستوریزه ساده کیسه‌ای 900 گرمی از اواسط مهر ماه با کاهش 10 درصدی قیمت روانه بازار شوند اما شواهد میدانی نشان می دهد که بسیاری از فروشگاه ها این محصولات را برای عرضه ندارند و به جای آن محصولاتی با اوزان متفاوت که دارای قیمت های آزاد هستند به فروش می رسد.

محصولات لبنی که دارای قیمت های مصوب و شامل کاهش 10 درصدی قیمت هستند تنها در میادین میوه و تره بار و برخی از فروشگاه های محدود به فروش می رسد.

باید توجه داشت این کاهش 10 درصدی قیمت لبنیات از محل کاهش 5 درصدی سود تولیدکننده و به همین اندازه از سود خرده فروشی بود اما بر اساس اطلاعات و مستندات واصله اصناف حاضر به گذشت از کاهش سود خود نشده اند و حتی نامه اعتراضی نیز به معاون اول رئیس جمهور در این خصوص نوشته اند.

بر این اساس صنایع لبنی نیز در ارتباط با وازرت صنعت، معدن و تجارت، با بیان اینکه اصناف حاضر به خرید این سه محصول از کارخانه ها نیستند، خواهان توزیع این محصولات از کانال های عرضه مستقیم این وزارتخانه شده اند.