|

شگفتی بزرگ جام ملت‌های فوتسال آسیا/ مدافع عنوان قهرمانی حذف شد

از دور سوم و پایانی مرحله گروهی جام ملت‌های فوتسال آسیا، تیم ملی ژاپن با تساوی ۱-۱ مقابل تاجیکستان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

شگفتی بزرگ جام ملت‌های فوتسال آسیا/ مدافع عنوان قهرمانی حذف شد

به گزارش شبکه شرق، قهرمان پنج دوره جام ملت‌های فوتسال آسیا هم قهرمانی این رقابت‌ها را از دست داد، هم جام جهانی ۲۰۲۴ ازبکستان را.

دیدار‌های دور سوم گروه C جام ملت‌های فوتسال آسیا از ساعت ۱۴:۳۰ امروز (دوشنبه - به وقت ایران) برگزار شد که در مهم‌ترین بازی، ژاپن و تاجیکستان مقابل هم به میدان رفتند.

ژاپنی‌ها که برای صعود به مرحله بعدی نیاز مبرمی به پیروزی داشتند، از پس تاجیکستان برنیامدند و این بازی به تساوی یک - یک انجامید.

در مسابقه همزمان نیز تقابل تیم‌های کره جنوبی و قرقیزستان با تساوی ۵-۵ پایان یافت.

تاجیکستان و قرقیزستان با این نتایج، پنج امتیازی شدند و به دنبال تساوی در بازی رودررو، بر حسب تفاضل گل با ایستادن در رده‌های اول و دوم گروه، به مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کردند.

ژاپن، مدافع عنوان قهرمانی جام ملت‌های آسیا که پنج بار جام قهرمانی رقابت‌ها را بالای سر برده و یکی از مدعیان اصلی مسابقات به شمار می‌رفت، با چهار امتیاز در رده سوم جدول گروه C قرار گرفت و حذف شد.

با توجه به اینکه چهار تیم نهایی جام ملت‌های آسیا مجوز شرکت در جام جهانی ۲۰۲۴ ازبکستان را کسب می‌کنند، سامورایی آبی از شرکت در دوره آتی جام جهانی بازماند.

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها