|

سهمیه ایران در فرمت جدید لیگ قهرمانان آسیا

پایگاه فوتی رنکینگز با انتشار فهرستی، از تعیین سهمیه کشورهای مختلف (منطقه غرب) برای حضور در فرمت جدید لیگ قهرمانان آسیا (از فصل ۲۵-۲۰۲۴) خبر داد.

سهمیه ایران در فرمت جدید لیگ قهرمانان آسیا

به گزارش شبکه شرق، نحوه توزیع سهمیه‌ها برای فرمت جدید رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد.

مسابقات فوتبال باشگاهی در قاره آسیا از فصل 25-2024 در سه سطح مختلف برگزار می‌شود. تورنمنت برتر یا سطح یک شامل 24 تیم خواهد بود که به دو گروه 12 تیمی در مناطق غرب و شرق تقسیم می‌شوند و در فرمت لیگ با هم رقابت می‌کنند. در سطح دوم نیز 32 تیم در 8 گروه چهار تیمی به مصاف هم می‌روند.

سایت «فوتی رنکینگز» سهمیه نمایندگان کشورهای مختلف در مسابقات این فصل را اعلام کرد که به موجب آن، ایران دارای 1+2 سهمیه در سطح اول و یک سهمیه در سطح دوم خواهد بود. به این ترتیب، دو تیم از کشورمان مستقیماً راهی مرحله گروهی سطح اول می‌شوند و یک تیم در دور پلی‌آف برای رسیدن به این مرحله تلاش می‌کند. تیم دیگری از ایران هم وارد دور گروهی سطح دوم مسابقات باشگاهی خواهد شد.

ایران پایین‌تر از عربستان سعودی و قطر، در جایگاه سوم سهمیه‌بندی کشورها در منطقه غرب قرار گرفته است. عربستان و ژاپن سه سهمیه مستقیم در سطح اول و یک سهمیه مستقیم در سطح دوم فوتبال باشگاهی آسیا خواهند داشت. برای کشورهای قطر، کره جنوبی و چین نیز سهمیه‌هایی مشابه ایران توزیع شده است.

 

لیگ قهرمانان آسیا , فوتبال آسیا , کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) ,

لیگ قهرمانان آسیا , فوتبال آسیا , کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) ,

 

منبع: تسنیم