|

برد نفس‌گیر پرتغال در گام نخست جام، پرتغال 3 – غنا 2

پرتغال و غنا نخستین بازی خود در جام جهانی 2022 قطر را امشب مقابل یکدیگر آغاز کردند و نهایتا پرتغال با نتیجه سه بر دو پیروز این دیدار در یک بازی نفس‌گیر شد.

برد نفس‌گیر پرتغال در گام نخست جام، پرتغال 3 – غنا 2

به گزارش شبکه شرق، دومین بازی گروه H مسابقات جام جهانی قطر امشب بین تیم‌های پرتغال و غنا در استادیوم راس ابو عبود یا ورزشگاه 974 قطر آغاز شد.

ترکیب تیم ملی پرتغال برای دیدار اول این تیم در جام جهانی ۲۰۲۲ برابر غنا مشخص شد که بر این اساس دیگو کاستا (دروازه‌بان)،‌ روبن دیاز، دنیلو پریرا، رافائل گررو، ژائو کانسلو، روبن نوس، برونو فرناندس، اوتاویو، برناردو سیلوا، ژائو فلیکس و کریستیانو رونالدو 11 نفر اصلی این تیم در دیدار امشب هستند.

همچنین اتو آدو، سرمربی تیم ملی غنا نفرات اصلی این تیم در بازی اول این تیم برابر پرتغال در جام جهانی را مشخص کرد. بر این اساس لورنس آتی‌زیگی (دروازه‌بان)، دنیل آمارتی، محمد سالیسو،‌ عبدل بابارحمان،‌ الکساندر جیکو، آلیدو سیدو، محمد کودوس، توماس پارتی، عبدل صمد، آندره آیو و اینیاکی ویلیامز ۱۱ بازیکن اصلی غنا برای دیدار برابر پرتغال هستند.

بازی دو تیم با قضاوت اسمائیل الفتح داور مراکشی‌تبار اهل ایالات متحده آمریکا راس ساعت 19:30 دقیقه آغاز شد.

نیمه اول 

در دقیقه 10 اشتباه از کدوس باعث شد تا سیلوا کریستیانو رونالدو را با یک توپ در عمق راه بیندازد و او با یک استارت سریع به سمت دروازه غنا حمله کرد ولی توپ از پای او جدا شد و قبل از او زیگی دروازه‌بان غنا به توپ رسید و بعد از برخورد توپ با کریستیانو، توپ به بیرون رفت و داور ضربه دروازه اعلام کرد.

پرتغال و غنا

ارسال از جناح چپ و نزدیکی‌های محوطه جریمه بوسیله گوئررو در دقیقه 13 برای تیر دوم و پرواز بلند رونالدو در آسمان ثمری نداشت چون توپ به درستی روی سر ستاره پرتغالی سوار نشد و ضربه او به بیرون رفت.

پاس ژائو فلیکس در دقیقه 31 به داخل محوطه و در بین دو مدافع در کنترل رونالدو قرار گرفت و او با یک چرخش و حرکت به سمت دروازه توپ را به تور رساند اما داور خطای او را در برخورد با مدافعین اعلام و گل را مردود کرد.

پاس اوتاویو در دقیقه ۳۶ به فرناندز رسید و او با چرخش به سمت دروازه غنا با پای راست شلیک کرد ولی ضربه این بازیکن در دستان زیگی دروازه‌بان غنا آرام گرفت.

پرتغال غنا

نیمه دوم 

بعد از یک نیمه مقاومت در مقابل ستارگان پرتغال در نیمه دوم نشانه های گرم شدن موتور غنا دیده میشد و بالاخره در دقیقه ۵۵ یخ بازی به وسیله کیدوس شکست. فرار ستاره جوان از زمین خودی و جا گذاشتن چند بازیکن و رسیدن به نیمه های زمین پرتغال باعث شد استادیوم هم به وجد بیاید ولی ضربه پر قدرت محمد از کنار دروازه به شکل خطرناکی به بیرون رفت.

پرتغال و غنا

کریستیانو رونالدو بالاخره توانست اثرش را روی روند بازی بگذارد و با یک فرار در محوطه جریمه مدافع غنا سالیسو را مجبور کرد تا روی او خطا کند تا داور فوراً در صورت خود بدمد و نقطه پنالتی را نشان دهد. ستاره خودش پشت توپ قرار گرفت و زیگی را با وجود تشخیص مسیر توپ مقهور کرد و  گل اول پرتغال در قطر را در دقیقه 65 به ثمر رساند.

ستاره پرتغال ژائو فلیکس یک پاس در عمق دقیق از فرناندز را دریافت کرد و با یک فرار خوب در موقعیت تک به تک قرار گرفت و در دقیقه 78 با یک ضربه دقیق دروازه زگیل را باز کرد

ژائو فلیکس

رافائل لیائو ستاره جوان تنها سه دقیقه وقت نیاز داشت تا پاسخ اعتماد مربی را بدهد و دروازه غنا را باز کند. بازهم برونو فرناندز مغز متفکر پرتغال در متن حرکت بود. برونو ستاره جوان را در جناح چپ محوطه غنا پیدا کرد و لیائو در دقیقه 80 با یک ضربه پای راست دقیق دروازه غنا را برای بار سوم باز کرد.

فرار عبدالرحمان بابا از جناح چپ پرتغال و اشتباه کانسلو باعث شد بابا با یک سانتر خوب برای تیر دوم ، بوکاری را پیدا کند و او هم در دقیقه 89 با یک ضربه سر دقیق گوشه بالای دروازه را هدف قرار دهد تا امیدهای ستاره‌های سیاه زنده بماند.