|

«امین میرزازاده» در وزن 30 کیلوگرم راهی دور یک‌چهارم نهایی شد

امین میرزازاده در وزن 30 کیلوگرم در دور دوم مقابل صباح شریعتی کشتی‌گیر آذربایجان با نتیجه 9 بر 0 به پیروزی رسید و راهی دور یک چهارم نهایی شد.

«امین میرزازاده» در وزن 30 کیلوگرم  راهی دور یک‌چهارم نهایی شد

امین میرزازاده در وزن ۱۳۰ و مهدی محسن‌نژاد در وزن ۶۰ کیلوگرم فرنگی‌کاران ایران در مسابقات جهانی هستند.

امروز، دوشنبه بیست‌ویکم شهریورماه، از ساعت ۱۳ به وقت ایران پیکارهای روز سوم مسابقات جام جهانی کشتی بلگراد به میزبانی صربستان در سالن اشتارک آرنا آغاز می‌شود؛ در روز سوم مسابقات مقدماتی جهانی دو نماینده ایران روی تشک خواهند رفت. امین میرزازاده در وزن ۱۳۰ و مهدی محسن نژاد در وزن ۶۰ کیلوگرم فرنگی‌کاران روز سوم ایران در مسابقات جهانی هستند.

 

وزن ۱۳۰ کیلوگرم؛ امین میرزازاده

امین میرزازاده در وزن ۱۳۰ کشتی می‌گیرد. وی سال گذشته با پیروزی مقابل علی‌اکبر یوسفی به قهرمانی جهان رسید. میرزازاده در المپیک توکیو نیز به عنوان پنجمی رسید و صاحب مدال‌های طلای جوانان و زیر ۲۳ سال جهان است. رضا کایالپ ۳۲ ساله از ترکیه و دارنده چهار مدال طلای جهان و نقره و برنز المپیک، یاکوبی کاجایا از گرجستان و دارنده مدال‌های نقره المپیک توکیو و برنز جهان، صباح شریعتی از آذربایجان و دارنده مدال برنز المپیک و یاسمانی آکوستا فرناندز از شیلی و دارنده مدال برنز المپیک از شیلی از مدعیان کشتی فرنگی در سنگین وزن هستند.

امین میرزازاده در دور نخست مقابل علیم خان سیزدیکوف از قزاقستان مبارزه می‌کند. میرزازاده در صورت برتری، در یک هشتم نهایی مقابل برنده صباح شریعتی کشتی‌گیر ایرانی تیم آذربایجان و ساتیش از هند مبارزه خواهد کرد.

 

 

وزن ۶۰ کیلوگرم؛ مهدی محسن‌نژاد

مهدی محسن‌نژاد در وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی می‌گیرد. وی امسال نخستین حضور خود در مسابقات جهانی بزرگسالان را در بلگراد تجربه می‌کند. او با رفتن علیرضا نجاتی به یک وزن بالاتر به عضویت تیم ملی درآمد. کنچیرو فومیتا، دارنده دو مدال طلای جهان و نقره المپیک توکیو، شارشنبکوف از قرقیزستان و دارنده مدال نقره جهان، مراد ممدوف دارنده مدال برنز جهان ۲۰۲۱ از آذربایجان و کرم کمال دارنده دو برنز امیدهای جهان از ترکیه از چهره‌های مطرح این وزن هستند. محسن‌نژاد در فینال قهرمانی آسیا در مقابل شارشنبکوف شکست خورد.

محسن‌نژاد در دور نخست برابر هان جائه چانگ از کره جنوبی روی تشک می‌رود و در صورت برتری در یک هشتم نهایی، مقابل برنده مبارزه الهام بهرام‌اف از ازبکستان و کرم کمال از ترکیه مبارزه می‌کند.