|

توقیف یک شناور در آب‌های خلیج فارس

یک شناور در خلیج فارس توقیف شد.

توقیف یک شناور در آب‌های خلیج فارس

به گزارش شبکه شرق، رئیس کل دادگستری هرمزگان از توقیف یک فروند شناور حامل سوخت قاچاق در آب‌های خلیج فارس خبر داد.

مجتبی قهرمانی، رئیس کل دادگستری هرمزگان اعلام کرد: با هماهنگی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مرزی قشم، مأموران دریابانی پس از شناسایی یک فروند شناور حامل سوخت قاچاق در آب‌های خلیج فارس، نسبت به توقیف آن اقدام کردند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به دستگیری پنج نفر در این رابطه، تاکید کرد: در بازرسی از این شناور، ۴۵ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف و ضبط شده است.

قهرمانی با بیان اینکه مرتکبان قاچاق سازمان‌یافته سوخت، علاوه بر جریمه نقدی و مجازات حبس، به ضبط اموال ناشی از جرم نیز محکوم می‌شوند، گفت: در راستای اجرای ماده ۲۰ قانون مبارزه با قاچاق کالا، شناور دخیل در امر قاچاق نیز توقیف و علاوه بر مجازات‌های مقرر در ماده مذکور، معادل ارزش وسیله نقلیه به جریمه نقدی حامل اضافه می‌شود.

او یادآور شد: سوخت‌های کشف‌شده از شناور یادشده نیز طبق روال قانونی، با دستور قضایی، تحویل شرکت پخش و توزیع فرآورده‌های نفتی شده و به چرخه توزیع قانونی بر‌می‌گردد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین با اشاره به اینکه پرونده شناور متخلف در سیر مراحل رسیدگی قضایی قرار دارد، تاکید کرد: دادگستری استان با همکاری ضابطین، راهبرد مقابله با قاچاق سازمان‌یافته سوخت را با قاطعیت ادامه می‌دهد و در راستای صیانت از منافع و سرمایه‌های ملت ایران لحظه‌ای درنگ نخواهد کرد.

منبع: مهر
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها