|

وزیر گردشگری:

از ۲ برابر شدن ارز مسافرتی اطلاعی نداشتیم

وزارت گردشگری اطلاعی از مصوبه افزایش ارز مسافرتی نداشته است.

از ۲ برابر شدن ارز مسافرتی اطلاعی نداشتیم

به گزارش شبکه شرق، وزیر میراث فرهنگی گفت: ما از دو برابر شدن ارز مسافرتی اطلاعی نداشتیم؛ البته سیاست‌های ارزی دولت ایجاب می‌کرد که برای کنترل قیمت ارز در بازار در مقطع تعطیلات نوروزی که معمولا این مشکل به علت خرید ارز از بازار آزاد پیش می‌آید، تمهیداتی را در نظر بگیرد.

عزت‌الله ضرغامی، وزیر گردشگری و میراث فرهنگی در حاشیه نشست هفتگی هیات دولت، درباره تمهیدات صورت‌گرفته برای سفرهای نوروزی گفت: ستاد سفرهای نوروزی با هماهنگی 27 دستگاه، مدتی است کار خودش را آغاز کرده است. ضمن اینکه در جلسه دولت نیز  رئیس‌جمهور و معاون اول تذکر لازم را به دستگاه‌ها دادند و یک هماهنگی خوبی برای رضایتمندی مردم در نوروز انجام خواهد شد. 

او افزود: امسال با توجه به تقارن نوروز با ماه مبارک رمضان برنامه‌های دینی و فرهنگی و مذهبی خوبی هم در نظر گرفته شده و ابلاغیه چهارده بندی به همه همکارانمان در این رابطه داشتیم. 

ضرغامی همچنین درباره واگذاری دو کاروانسرای قدیمی به ستاد اجرایی گفت: از نظر قوانین یونسکو واگذاری بناهایی که تحت نظر کارشناسان میراث فرهنگی است اشکال قانونی ندارد. خیلی خوب است که دولت اعتبارات لازم را در اختیار وزارت میراث قرار دهد تا این ابنیه تحت نظارت دولت مرمت شوند ولی به دلیل مشکلات مالی این امکان وجود ندارد. البته بسیاری از ابنیه در اختیار بخش خصوصی است. در جاهایی مثل یزد که بافت وسیعی از میراث فرهنگی دارند با برنامه‌هایی که داریم از تسهیلات بانکی استفاده کنند تا بافت‌های باستانی حفظ شود.

وزیر میراث فرهنگی همچنین درباره دو برابر شدن ارز مسافرتی گفت: این مصوبه بدون اطلاع وزارت گردشگری انجام گرفته است. البته سیاست‌های ارزی دولت ایجاب می‌کرد که برای کنترل قیمت ارز در بازار در مقطع تعطیلات نوروزی که معمولا این مشکل به علت خرید ارز از بازار آزاد پیش می‌آید، تمهیداتی را در نظر بگیرد. البته یک اشکالی که بعدا گرفته شد، این بود که به هر حال بعضی‌ها این ارز را بگیرند و سفر هم نروند و در بازار آزاد این ارز را بفروشند که البته خوشبختانه اطلاعیه بانک مرکزی و اعلام اینکه برخورد جدی و تنبیهی با متخلفان صورت می‌گیرد تا حد زیادی این مسئله را کنترل می‌کند. 

ضرغامی ادامه داد: ما باید از تمام ظرفیت‌ها  برای گردشگری داخلی استفاده کنیم که در این راستا، حدود 30 مصوبه مهم در دولت داشتیم که زیرساخت‌های گردشگری در کشور را تقویت کنیم. 

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها