|

سخنگوی قوه قضائیه: با محتوای مجرمانه پیام‌رسان‌های داخلی هم برخورد می‌شود+ ویدئو

​سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد که با انتشار محتوای مجرمانه در فضای مجازی برخورد می‌شود و در این زمینه استثنایی قائل نمی‌شون، حتی اگر این محتوا در پیام‌رسان‌های داخلی منتشر شده باشد.

سخنگوی قوه قضائیه: با محتوای مجرمانه پیام‌رسان‌های داخلی هم برخورد می‌شود+ ویدئو

سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد که با انتشار محتوای مجرمانه در فضای مجازی برخورد می‌شود و در این زمینه استثنایی قائل نمی‌شون، حتی اگر این محتوا در پیام‌رسان‌های داخلی منتشر شده باشد.

اصغر جهانگیر در این خصوص گفت: «برخورد با انتشار محتوای مجرمانه در فضای مجازی براساس فهرست مصادیق محتوای مجرمانه، مصوبات کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه و دستورات مرجع قضایی و نهادهای مسئول دنبال می‌شود. این مسئله استثنا ندارد و درخصوص پیام‌رسان‌های داخلی هم همین‌طور است.»

او با اشاره به شیوه‌های اعلام تخلف اعلام کرد: «اعلام انتشار این تخلفات براساس گزارش مردمی به کارگروه، گزارش اعضای کارگروه یا طرح شکایت توسط اشخاص، ضابطین و نهادهای ذی‌ربط صورت می‌گیرد.»

او ادامه داد: «تعداد محدودی از کاربران به‌طور مستمر بر فضای مجازی نظارت می‌کنند. آنها هم اگر محتوای مجرمانه مشاهده کردند، می‌توانند به کارگروه تعیین مصادیق گزارش دهند تا اقدامات لازم انجام شود. دستگاه قضایی نسبت به این امور بی‌تفاوت نیست و با دقت و سرعت مسائل را رصد کرده و به تخلفات آشکار و غیرآشکار (که زمینه آشکارشدنشان فراهم است) رسیدگی خواهد کرد.»

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها