|

ایلان ماسک رکورد منفی گینس را شکست

مجله فوربز اعلام کرد: مدیرعامل تسلا از نوامبر ۲۰۲۱ حدود ۱۸۲ میلیارد دلار ضرر کرده است. بخش عمده زیان‌ها به‌خاطر افت قیمت سهام خودروسازی تسلاست.

ایلان ماسک رکورد منفی گینس را شکست

به گزارش شبکه شرق، ایلان ماسک پیش از تصمیم‌گیری برای خرید توییتر، ثروتمندترین فرد دنیا بود. اما حالا با گذشت چندین ماه و تکمیل این معامله ۴۴ میلیارد دلاری، حجم زیادی از ثروت شخصی خود را از دست داده است.

وب‌سایت رکوردهای جهانی گینس، مجموع ضررهای شخصی ایلان ماسک باید از ضرر ۵۸.۶ میلیارد دلاری «ماسایوشی سون»، سرمایه‌گذار ژاپنی در سال ۲۰۰۰ عبور کرده باشد. مجله فوربز تخمین می‌زند که مدیرعامل تسلا از ماه نوامبر ۲۰۲۱ حدود ۱۸۲ میلیارد دلار ضرر کرده باشد، اما برخی منابع این رقم را بالغ بر ۲۰۰ میلیارد دلار اعلام کرده‌اند.

فوربز می‌گوید ارزش دارایی‌های شخصی ماسک از ۳۲۰ میلیارد دلار در بالاترین نقطه خود در سال ۲۰۲۱ به ۱۳۸ میلیارد دلار در ژانویه ۲۰۲۳ رسید. بااین‌حال، همه این اتفاق متوجه ماجراجویی او در توییتر نیست. فوربز می‌گوید بخش عمده افت دارایی‌های این کارآفرین جنجالی به‌خاطر افت قیمت سهام تسلاست، هرچند بعضی‌ها باور دارند که خرید توییتر در این افت قیمت تأثیر داشته است.

با تمام این رخدادها، تسلا همچنان ارزشمندترین شرکت خودروسازی دنیاست و ماسک هم در توییتی اعلام کرده بود که وضعیت بنیادی دارایی‌های او در بلندمدت مناسب است. او البته گفته بود که دیوانگی بازار در کوتاه‌مدت قابل پیش‌بینی نیست.

 

منبع: دیجیاتو