|

هادی جمالی درگذشت

«هادی جمالی» نقاش نامدار کشور درگذشت.

هادی جمالی درگذشت

به گزارش شبکه شرق، «هادی جمالی» هنرمند پیشکسوت نقاش و یکی از اعضای موسسه هنرمندان پیشکسوت درگذشت.

به نقل از روابط‌عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، «هادی جمالی» نقاش نامدار کشور و عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت که مدتی بیمار بود، شامگاه ۱۵ خرداد در سن ۷۴ سالگی در بیمارستان درگذشت.

سیدعباس عظیمی، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با اعلام خبر درگذشت این هنرمند گران‌مایه کشور، در پیامی فقدان استاد هادی جمالی را به خانواده ایشان و جامعه هنری تسلیت گفت.

هادی جمالی در اردیبهشت سال ۱۳۲۹ در شیراز متولد شد. او فارغ‌التحصیل معماری داخلی از دانشگاه هنر و کارشناسی‌ارشد طراحی‌صنعتی از دانشکده هنر معماری دانشگاه‌آزاداسلامی بود. جمالی علاوه‌ بر تحصیل در این رشته‌ها، به نقاشی نیز پرداخته‌ بود. جمالی در سبک آبستره اکسپرسیونیسم کار می‌کرد و معتقد بود این سبک، نوعی از آبستره است که تاثیر شدیدتری دارد و تا اندازه‌ای در آن خشونت به کار رفته‌ است؛ به این معنا که آبستره رمانتیک نیست و به نوعی جدی‌تر و با سرعتی بیشتر کار می‌شود.

او همچنین سابقه تدریس دانشگاهی داشت و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی، عضو افتخاری انجمن هنرمندان نقاش ایران و عضو چندین گروه هنری بود.

محمدهادی جمالی تاکنون آثارش را در نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی بسیاری، در داخل و خارج از کشور به نمایش گذاشته‌ بود. جمالی در زمینه هنر بسیار فعال بود و کسب جوایز مختلف، ارائه مقالات هنری در سمینارهای دانشگاهی و مراکز فرهنگی، تألیف کتاب‌های آموزش طراحی، داوری مسابقات هنرهای تجسمی و اجرای نقاشی‌های دیواری در تهران از جمله فعالیت‌ها و دستاوردهای هنری این هنرمند است.

هادی جمالی کتابی نیز با عنوان «اسکیس و راندو با ماژیک و روان‌نویس» چاپ کرده که حاصل ۲۶ سال تجربه تدریس اوست. او مدرک درجه‌یک‌هنری دارد و از سال ۱۳۹۲ عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت است.

منبع: مهر
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها