|

صدای ماندگار رادیو درگذشت

مسعود اسکویی درگذشت؛ و صدای ماندگار رادیو خاموش شد.

صدای ماندگار رادیو درگذشت

به گزارش شبکه شرق، «مسعود اسکویی» گوینده، مجری، کارشناس و مفسر رسانه‌های ورزشی ایران که صدای منحصر‌به‌فردی داشت، امروز «چهارشنبه، ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳»، درگذشت.

«مسعود اسکویی» پیشکسوت رسانه‌های ورزشی که به دلیل بیماری سرطان، شکستگی ناحیه لگن و پا فروردین سال جاری، در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد، درگذشت.

مرحوم اسکویی که به واسطه صدای خاصش شهره زیادی داشت، سال‌ها به عنوان گوینده، مجری، گزارشگر و کارشناس در رسانه‌ها و برنامه‌های ورزشی فعالیت داشت.

مسعود اسکویی متولد سال ۱۳۱۸ بود و از سال ۱۳۴۵ به استخدام تلویزیون ملی ایران درآمد و سابقه حدودا ۵۷ سال گزارشگری و فعالیت در رادیو و تلویزیون را دارد.

اسکویی از سال ۱۳۴۵ به نام گوینده اخبار ورزشی با تلویزیون ملی ایران شروع به کار کرد. او با گزارش بازی دوستانه فوتبال بین تیم‌های پرسپولیس و کویت (در کویت، ۱۳۵۰) وارد عرصه گزارشگری شد.

تخصص مسعود اسکویی در رشته‌های تنیس، والیبال، اسب‌دوانی، و اتومبیل‌رانی بود. او دوره تخصصی گزارشگری را در کشورهای اروپایی از جمله انگلیس و آلمان گذرانده بود و در سال ۱۳۷۱ نیز در کلاس تخصصی گزارشگری فینگلی، مدرس استرالیایی، شرکت کرد.

مرحوم اسکویی در برنامه‌هایی مختلف از جمله «جهان ورزش والیبال» و «گزارش ورزشی از شبکه دو سیما و «صدای ورزش»، و «عصر جمعه با رادیو» حضور داشت. او همچنین سابقه مدیریت در بخش روابط عمومی رادیو ورزش را نیز در کارنامه کاری خود داشت.

این مصیبت را به خانواده اسکویی و جامعه رسانه‌ای کشور تسلیت می گوید و برای آن مرحوم از خدای بزرگ بهشت و آمرزش مسئلت دارد.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها