|

هنرمند جوان موسیقی درگذشت

«شایان یزدی‌زاده» نوازنده جوان عرصه تمبک‌نوازی درگذشت.

هنرمند جوان موسیقی درگذشت

به گزارش شبکه شرق، «شایان یزدی‌زاده» نوازنده جوان عرصه تمبک‌نوازی دار فانی را وداع گفت.

«شایان یزدی‌زاده» یکی از هنرمندان عرصه موسیقی ایرانی روز چهارشنبه «اول فروردین ماه ۱۴۰۳» بعد از مدت‌ها مبارزه با سرطان دار فانی را وداع گفت.

«شایان یزدی‌زاده» یکی از هنرمندان عرصه موسیقی ایرانی به ویژه در عرصه تمبک‌نوازی روز چهارشنبه اول فروردین و در ۳۶ سالگی، بعد از مدت‌ها مبارزه با سرطان دار فانی را وداع گفت.

زنده‌یاد شایان یزدی‌زاده متولد ۱۳۶۶ بود. این هنرمند فراگیری ساز تمبک را از سال ۱۳۷۶ آغاز کرد و از محضر هنرمندانی چون مهران امیراصلانی، کامبیز گنجه‌ای، پژمان حدادی و ارژنگ کامکار بهره جست و در سال ۱۳۸۵ بود که نوازندگی ساز تار را نزد عرفان گنجه‌ای و آیدین علیانسب فرا گرفت.

این هنرمند فقید با گروه‌های مختلفی از جمله «آوای رود»، «بیان (شورانگیز)»، «باشا» و «ایل» به عنوان نوازنده تمبک همکاری داشته است. ضمن اینکه همکاری با خواننده‌های شناخته‌شده‌ای چون علیرضا قربانی، سالار عقیلی، سینا سرلک و علی رستمیان از دیگر فعالیت‌های یزدی‌زاده به حساب می‌آید.

شرکت در جشنواره موسیقی فجر به همراه گروه «باشا»، نفر برتر در جشنواره جوان در سال ۱۳۸۶، شرکت در نخستین فستیوال گروه‌نوازی حوزه هنری در سال ۱۳۸۶ به همراه گروه «آوای رود» و کسب مقام گروه برتر، کسب مقام دوم گروه‌نوازی در چهارمین جشنواره موسیقی دانشجویی در سال ۱۳۸۶، کسب مقام دوم در نخستین جشنواره گروه‌نوازی دانشگاه هنر در ۱۳۸۷، گروه برگزیده دومین فستیوال گروه‌نوازی دانشجویان کشور از افتخارات مرحوم یزدی‌زاده است.

درگذشت این هنرمند جوان موسیقی ایرانی را به خانواده وی و جامعه هنری کشور تسلیت می‌گوییم.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها