|

آثار تانیا پاکزاد در گالری آریا روی دیوار می‌رود

نمایشگاه آثار تانیا پاکزاد با عنوان «نور و انزوا» روز جمعه ۱دی ماه در گالری آریا افتتاح می‌شود.

آثار تانیا پاکزاد در گالری آریا روی دیوار می‌رود

علی پاکزاد- «نور و انزوا» مجموعه‌ای مینی‌مال از آثار متاخر تانیا پاکزاد است و آنچه از روشنایی رستنی است را به نحوی نمادین پیش چشم مخاطب می‌گذارد.

تانیا پاکزاد هنرمند متولد ۱۳۵۷ در تهران است. او تحصیلات خود در رشته‌ی نقاشی را تا مقطع کارشناسی و رشته‌ی پژوهش هنر را با دریافت کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد تهران پشت سر گذاشته است. 

پاکزاد تاکنون در بیش از سی نمایشگاه گروهی داخلی و خارجی شرکت کرده و اکنون هشتمین نمایشگاه انفرادی خود را با چراغ‌ها و گلدان‌هایی که در میان مخاطبان به محبوبیت رسیده، در گالری آریا برگزار می‌کند. 

پاکزاد در بخشی از استیتمنت این مجموعه آثار نوشته:«هستی پهنه‌ی گسترده‌ای از جدال نور و ظلمت است؛ آنچه در پرتواَش رویش و مرگ شکل می‌گیرد. و آگاهی حتی در انزوا روشن‌بین است. در روشنایی است که جدال علیه تاریکی بر بوم نقش می‌بندد، ایده‌ پرورانده می‌شود و حیات می‌یابد. این ذات روشنایی است و تجسم ایده در پرتوِ آن.

گل‌های سرزمین من، هر چقدر هم که تنها، راه تکامل و معرفت را می‌پیمایند و با اندک روشنایی به شهود می‌رسند. این آغاز و فرجام تابلوهای من است».

علاقه‌مندان به بازدید از نمایشگاه «نور و انزوا» می‌توانند از تاریخ ۱ تا ۱۱ دی ماه از ساعت ۱۶:۰۰ الی ۲۰:۰۰ در گالری آریا به نشانی: تهران، خیابان ولیعصر ، بالاتر از سه‌راه عباس‌آباد، کوی زرین، پلاک ۱۰ حضور بهم رسانند.

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها