|
کدخبر: 848113

برگزاری کنسرت «همایون شجریان» در تالار بزرگ وزارت کشور

تور کنسرت‌های گروه موسیقی «سیاوش» به سرپرستی و خوانندگی همایون شجریان از اوایل تابستان سال جاری در تهران آغاز می‌شود.

تور کنسرت‌های گروه موسیقی «سیاوش» به سرپرستی و خوانندگی همایون شجریان از اوایل تابستان سال جاری در تهران آغاز می‌شود.

​به گزارش فارس، همایون شجریان ساعتی پیش در جدیدترین مطلب خود در فضای مجازی اعلام کرد که کنسرت تهران خود را با ارکستر سیاوش با رهبری آرش گوران در تالار بزرگ وزارت کشور به صحنه خواهد برد. 

بنابر این اطلاعیه که شجریان در استوری اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت، عنوان این کنسرت «به رنگ صدا» عنوان شده است و تنها به برگزاری آن در تیرماه اشاره شده و تاریخ دقیقی برای آن مشخص نشده است.

گروه موسیقی «سیاوش» به سرپرستی و خوانندگی همایون شجریان که از اواخر اسفند ماه سال گذشته مجدداً فعالیت‌های خود را در عرصه اجراهای زنده با برگزاری تور کنسرت‌های اروپایی در کشورهای بلژیک، هلند، فرانسه و پس از آن در امارات آغاز کرده بود، از تیرماه سال جاری در تهران روی صحنه می‌رود.

در دور جدید فعالیت‌های این مجموعه موسیقایی مهیار طریحی نوازنده سنتور، حسین رضایی نیا نوازنده دف، آیین مشکاتیان، آزاد میرزاپور نوازنده تار و عود از جمله هنرمندانی هستند که در این مجموعه کنسرت‌ها همایون شجریان را همراهی کردند.

حالا در ترکیب‌بندی و ارکستراسیون و آنسامبل جدید گروه همایون شجریان با آمدن نام «آرش گوران» در رهبری این ترکیب احتمالا با گروهی ترکیبی از همین نوازنده‌های سازهای موسیقی اصیل ایرانی که در دور جدید کنسرت‌ها همایون شجریان را همراهی می‌کردند، در کنار کوارتت زهی و برخی دیگر از سازهای ارکستر بزرگ و سازهای الکترونیک همراه خواهد بود.