|

بیانیه هشدارآمیز اداره اطلاعات ملی آمریکا/ ایران دنبال حمایت مالی از معترضان آمریکایی است

رئیس اداره اطلاعات ملی آمریکا در بیانیه‌ای گفته است: «شاهد بوده‌ایم عده‌ای از کنشگران مرتبط با حکومت ایران که خودشان را فعالان فضای مجازی جا زده‌اند، به دنبال تحریک به تظاهرات و حتی ارائه حمایت‌های مالی از تظاهرات‌کنندگان بوده‌اند».

بیانیه هشدارآمیز اداره اطلاعات ملی آمریکا/ ایران دنبال حمایت مالی از معترضان آمریکایی است

به گزارش شبکه شرق، رئیس اداره اطلاعات ملی آمریکا که مسئول جامعه اطلاعاتی این کشور محسوب می‌شود، در بیانیه‌ای، درباره آنچه افزایش تلاش‌های ایران برای تضعیف اعتماد به «نهادهای دموکراتیک» ایالات متحده خوانده شده، هشدار داده است.

«آوریل هاینس» رئیس اداره اطلاعات ملی آمریکا، در این بیانیه، از شهروندان آمریکایی خواسته «هوشیار» باشند.

در این بیانیه آمده است: «ایران در زمینه تلاش‌ها برای نفوذ خارجی به نحو فزاینده‌ای ستیزه‌جویانه عمل می‌کند و در تلاش برای ایجاد اختلاف و تضعیف اعتماد به نهادهای دموکراتیک ما است.

«کنشگران حکومت ایران» در هفته‌های گذشته به دنبال بهره‌برداری از تظاهرات‌ها در آمریکا علیه جنگ در غزه بوده‌اند.

شاهد بوده‌ایم عده‌ای از کنشگران مرتبط با حکومت ایران که خودشان را فعالان فضای مجازی جا زده‌اند، به دنبال تحریک به تظاهرات و حتی ارائه حمایت‌های مالی از تظاهرات‌کنندگان بوده‌اند.»

رئیس اداره اطلاعات ملی آمریکا از آمریکایی‌ها خواسته است که هنگام فعالیت در فضای مجازی، «هوشیار» باشند چراکه ممکن است به صورت ناخواسته وارد تعامل با «عوامل خارجی» شوند.

این مقام آمریکاییگفته است: «آمریکایی‌هایی که در این کارزار ایران هدف قرار می‌گیرند، ممکن است آگاه نباشند که در حال تعامل با یک دولت خارجی یا دریافت حمایت از آن هستند».

منبع: فارس
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها