|

پشت‌پرده خبرساز لغو جلسات علنی و تعطیلی مجلس شورای اسلامی

روابط عمومی مجلس شورای اسلامی، با انتشار اطلاعیه‌ای، از عدم برگزاری جلسه علنی مجلس در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه خبر داد.

پشت‌پرده خبرساز لغو جلسات علنی و تعطیلی مجلس شورای اسلامی

به گزارش شبکه شرق، جلسه علنی مجلس شورای اسلامی تا پایان هفته لغو شد؛ به‌نظر می‌رسد، نمایندگان مجلس با توجه به دو مرحله‌ای شدن انتخابات ریاست جمهوری، قصد فعالیت در این عرصه و کمک به کاندیدای مدنظر خود را دارند و به همین خاطر ترجیح داده‌اند که جلسات صحن مجلس شورای اسلامی برگزار نشود!

روابط عمومی مجلس شورای اسلامی، صبح امروز «دوشنبه، ۱۱ تیر ۱۴۰۳»، با صدور یک اطلاعیه‌، از عدم برگزاری جلسه علنی مجلس در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه خبر داد.

در شرایطی که از هفته گذشته، براساس دستور کار اعلام‌شده، مقرر بود که مجلس شورای اسلامی در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری، جلسه صحن علنی داشته باشد، صبح امروز «دوشنبه، ۱۱ تیر ۱۴۰۳»، روابط عمومی مجلس با انتشار اطلاعیه‌ای، از عدم برگزاری جلسه علنی مجلس در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه خبر داد.

به‌نظر می‌رسد نمایندگان با توجه به دو دوره‌ای شدن انتخابات ریاست جمهوری قصد فعالیت در این عرصه و کمک به نامزد مدنظر خود را دارند و به همین خاطر ترجیح داده‌اند که جلسات صحن برگزار نشود!

اما نکته قابل تأمل این است که نمایندگان هفته جاری را با برگزاری تنها یک جلسه به عنوان یک هفته کاری محاسبه کرده‌اند و براساس آیین‌نامه مجلس جلسات هفته آینده هم تحت عنوان «هفته حضور در حوزه‌های انتخابیه» نیز صحن علنی برگزار نخواهد شد و با توجه به تعطیلی دو هفته‌ای بعد در روزهای «۲۵ و ۲۶ تیر ماه»، یعنی تاسوعا و عاشورای حسینی، نمایندگان عملا سه هفته تعطیلات خواهند داشت.

گفتنی است، جلسه آتی صحن علنی مجلس، در روز یکشنبه «۳۱ تیر ماه»، برگزار خواهد شد.

منبع: ایلنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها