|

ورزشگاه شیرودی میزبان طرفداران مسعود پزشکیان و بسیاری از چهره‌های سیاسی، فرهنگی و ورزشی کشور بود

همه برای ایران

پزشکیان: کاسبان تحریم را نا‌امید می‌کنیم

‌دیروز ورزشگاه شیرودی میزبان طرفداران مسعود پزشکیان بود و سالن شهید افراسیابی یک ساعت پیش از شروع برنامه کاملا پر شد و بسیاری پشت درهای ورزشگاه ماندند. در این گردهمایی، علاوه بر مسعود پزشکیان جمعی از فعالان سیاسی، نمایندگان فعلی و ادوار مجلس شورای اسلامی و همچنین وزرای پیشین حضور داشتند.

همه برای ایران
وحیده کریمی دبیر گروه سیاست روزنامه شرق

‌دیروز ورزشگاه شیرودی میزبان طرفداران مسعود پزشکیان بود و سالن شهید افراسیابی یک ساعت پیش از شروع برنامه کاملا پر شد و بسیاری پشت درهای ورزشگاه ماندند. در این گردهمایی، علاوه بر مسعود پزشکیان جمعی از فعالان سیاسی، نمایندگان فعلی و ادوار مجلس شورای اسلامی و همچنین وزرای پیشین حضور داشتند. «برای ایران» نقطه مشترک سخنرانان این برنامه بود که یکی پس دیگری از دلایل خود برای حمایت از دکتر مسعود پزشکیان گفتند و تأکید داشتند صداقت و شرافت این مرد ایران را نجات خواهد داد. تک‌تک سخنرانی‌ها با تشویق و شعارهای حمایتی حاضران در ورزشگاه همراه بود و مانند همه انتخابات‌هایی که اصلاح‌طلبان در آن حضور پر‌رنگ داشتند، سرود یار دبستانی بارها و بارها خوانده شد. فضای شیرودی یادآور روزهای انتخابات 76 و 80 بود و کم نبودند حضاری که بغض فروخفته 19‌ساله‌شان شکست و امید بستند به پزشکیان تا بار دیگر میهمان پاستور با حمایت مردم، یک اصلاح‌طلب باشد.

صدای همه بی‌صداها هستم

مسعود پزشکیان، کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، در اجتماع حامیان خود در مجموعه ورزشی شهید شیرودی در سخنانی گفت: من به‌عنوان یک فرد معمولی ایرانی در خدمت شما قول می‌دهم که صدای کسانی باشم که صدای‌شان را کسی نمی‌شنود. قول می‌دهم به دانشجویان و استادانی که بی‌دلیل از دانشگاه اخراج کردند، دیگر اجازه چنین کاری نمی‌دهم. او ادامه داد: قول می‌دهم از برخورد با زنان و دختران ما در خیابان‌ها جلوگیری کنم. قول می‌دهم که پیگیر مشکل کسانی باشم که در مناطق محروم زندگی می‌کنند، پیگیر مشکلات کشاورزان، کارگران و همه کسانی که در این کشور زندگی می‌کنند، باشم. این کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد: بنده صادقانه با شما صحبت می‌کنم، من قبل از اینکه کاندیدای ریاست‌جمهوری شوم، اگر نسبت به یک ایرانی کسی ظلم یا ناروایی را روا می‌داشت، پشت تریبون بدون واهمه حامی حقوق مظلوم بودم. قول می‌دهم که هیچ‌وقت، هیچ وقت، هیچ وقت به شما دروغ نگویم و هیچ‌گاه حق مردم را قربانی جناح و سیاست‌بازی‌ها نکنم، من در خدمت محرومان هستم. پزشکیان تصریح کرد: تبعیض و بی‌عدالتی علت اصلی نارضایتی مردم است، ما باید برای جوانان و نوه‌های‌مان کار کنیم، ما باید سد تحریم را بشکنیم و کاسبان تحریم را ناامید کنیم. اگر شما در صحنه باشید نخواهند توانست این شیوه را که هرکسی را که دل‌شان می‌خواست حذف می‌کردند، ادامه دهند.

ما رأی می‌دهیم برای ایران و برای مردم ایران

محمدرضا خاتمی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب نیز در همایش حامیان مسعود پزشکیان در سخنانی گفت: امروز در جمع ما و در همه جمع‌های این‌چنینی یک وجه اشتراک وجود دارد و آن نگرانی است، نگرانی برای ایران، برای آینده فرزندان این مرز‌و‌بوم؛ ایران ما امروز حال و روز خوشی ندارد. او ادامه داد: مردم ما که به زندگی شرافتمندانه حداقلی راضی بودند، امروز در شرایطی به سر می‌برند که تأسف‌بار است، به‌ویژه زنان ما که علاوه بر فشاری که از گذشته همواره وجود داشته، امروز در شرایط سخت‌تری هستند. اینک شرایطی به وجود آمده است که ما اگر تلاش کنیم و به میدان بیاییم، شاید بتوانیم این روند را متوقف کنیم. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تصریح کرد: ما امروز در شرایطی هستیم که باید در انتخابات شرکت کنیم، ما در هر انتخاباتی شرکت می‌کنیم که حداقل شرایط برای تغییر و تحول وجود داشته باشد و اینک آن زمان است، ما رأی می‌دهیم برای ایران و برای مردم ایران. ما برای جوانانی رأی می‌دهیم که امروز آرزو و امیدی در داخل کشور ندارند و در فکر رفتن هستند، ما برای دانشگاهیانی رأی می‌دهیم که از علم آنها محروم‌مان کردند. خاتمی خاطرنشان کرد: ما برای کودکان کار رأی می‌دهیم، ما برای بهبود محیط زیست رأی می‌دهیم، ما امروز رأی می‌دهیم برای زنان سرپرست خانوار و ما امروز رأی می‌دهیم به نام خدا و به مسعود پزشکیان.

پزشکیان آمده تا بر فساد سیستمی کاسبان تحریم خط بطلان بکشد

محمد شریعتمداری، معاون رئیس‌جمهور در دولت اصلاحات نیز در همایش حامیان مسعود پزشکیان در سخنانی گفت: سال‌هاست این مرد بزرگ را می‌شناسم، چهار سال در دولت خاتمی در کنار این مرد نشستم، صبر، بردباری و امیدواری به آینده از ویژگی‌های پزشکیان بزرگ است. او ادامه داد: می‌گویند چرا پزشکیان حمله نمی‌کند، او مرد حمله است اما نه در آوردگاه انتخابات بلکه در مقابل سختی‌ها؛ او ثابت کرده همواره در خدمت حل مشکلات کشور است. پزشکیان صدای تولیدکنندگان، صنعتگران، کشاورزان، کارگران و جوانان نسل زد است، او صدای خاموش‌هاست. معاون رئیس‌جمهور در دولت اصلاحات تصریح کرد: او آمده تا بر فساد سیستمی کاسبان تحریم خط بطلان بکشد، او آمده تا کاسبان تحریم نتوانند به کاسبی خود ادامه دهند. او تصریح کرد: پزشکیان آمده است تا به تنش با دنیا نه بگوید و خط بطلان بر تنش با دنیا بکشد. می‌گویند پزشکیان در مواقعی می‌گوید نمی‌دانم، او مرد خرد است، او مرد ایجاد اجماع است، امروز ایران به اجماع برای حل مسائل مهم خود نیاز دارد و پزشکیان مرد این عرصه است، او با وجود دانستن می‌گوید نمی‌دانم چرا‌که مرد خرد جمعی و مشورت است.

پزشکیان قولی که نتواند انجام دهد، از دهانش در‌نیامده است

محسن هاشمی‌رفسنجانی از اعضای حزب کارگزاران سازندگی نیز در این گردهمایی با بیان اینکه «مردم ایران به دنبال ایرانی آباد، آزاد و با رفاه در شأن خود هستند و برای عزت ایران، مردم ایران و اسلام انقلاب کردند»، اظهار کرد: در سال‌های اخیر در شرایطی قرار گرفتیم که هر‌ساله سفره مردم دچار کمبود شده و در سطحی قرار گرفته که متأسفانه فقر در کشور در حال فراگیری است. او با تأکید بر اینکه شرایط کشور احتیاج به تغییر و تحول جدی دارد، گفت: در مناظره‌ها دیدم یک کاندیدا قول طلا می‌دهد و دیگری سعی می‌کند زمین تقسیم کند ولی آقای پزشکیان قولی که نتواند انجام دهد، از دهانش در‌نیامده است؛ او آمده که ابتدا رأی مردم را به دست آورد و با همت و پشتوانه مردم مطالبات آنها را با نظام و حاکمیت و مسئولان ارشد در میان بگذارد و بتواند با جلب اعتماد آنها کشور را نجات دهد. این فعال سیاسی تأکید کرد: با رأی مردم رأی به پزشکیان یک پیام جدی داده می‌شود که خواهان تغییر جدی در سیاست‌های کلی کشور هستند. آقای خاتمی تصمیم گرفتند در این انتخابات با جدیت شرکت و از پزشکیان حمایت کنند و امیدوارم شاهد پیروزی آقای پزشکیان باشیم.

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها