|

رهبر انقلاب با اشاره به چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری:

حرف دشمن‌پسند زده نشود

رهبر انقلاب گفت: «من توصیه‌ام این است که این مباحثاتی که آقایان کاندیداها در تلویزیون با هم می‌کنند یا اظهاراتی که می‌کنند یا در جمعشان یا تک‌تک، این اظهارات موجب نشود که یک نامزدی برای غلبه بر رقیب حرفی بزند که دشمن‌شاد کند ما را.»

حرف دشمن‌پسند زده نشود

به گزارش شبکه شرق، رهبر انقلاب اسلامی گفت: «ممکن است [در اظهارات نامزدها] گاهی حرف‌هایی صادر بشود که این، کشور را، ملت را، نظام جمهوری اسلامی را دشمن‌شاد کند، این جایز نیست.»

در آستانه ایام شهادت آیت‌الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران شهید ایشان، رئیس و مسئولان ارشد دستگاه قضا امروز شنبه (دوم تیرماه ۱۴۰۳)، با آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

این مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن توسط قاری روشندل محمد بهرامی کارمند دادگستری استان لرستان آغاز شد.

رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار با اشاره به چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری فرمودند: «برنامه‌های تلویزیونی خوبی دارد انجام می‌گیرد و آشنایی می‌دهد به مردم نسبت به نظرات و آرای نامزدهای گوناگون. من توصیه‌ام این است که این مباحثاتی که آقایان کاندیداها در تلویزیون با هم می‌کنند یا اظهاراتی که می‌کنند یا در جمعشان یا تک‌تک، این اظهارات موجب نشود که یک نامزدی برای غلبه بر رقیب حرفی بزند که دشمن‌شاد کند ما را.»

ایشان افزود: «حرف دشمن‌پسند زده نشود. این یک نکته‌ی مهمی است. ممکن است گاهی حرف‌هایی صادر بشود که این، کشور را، ملت را، نظام جمهوری اسلامی را دشمن‌شاد کند، این جایز نیست. حرف‌هایی که زده می‌شود حرف‌هایی باشد که دشمن کشور را، دشمن ملت را، دشمن نظام را خوشحال نکند.»

گزیده بیانات آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار به شرح ذیل است :

*قوه قضاییه باید با شجاعت و بدون ملاحظه عدالت را اجرا کند.

*باید طوری عمل شود که افکار عمومی قوه قضاییه را عدالتخانه تشخیص دهند.

*قضات نباید برای احکام خود به مبانی حقوق بشری غربی استناد کنند.

**بازدیدهای میدانی رئیس قوه قضاییه مفید و لازم است اما باید همراه با پیگیری باشد تا به نتیجه برسد.

*برنامه‌های تلویزیونی خوبی دارد انجام میگیرد و آشنایی میدهد به مردم نسبت به نظرات و آرای نامزدهای گوناگون.

*من توصیه‌ام این است که این مباحثاتی که آقایان نامزدها در تلویزیون با هم می‌کنند یا اظهاراتی که می‌کنند یا در جمع شان یا تک‌تک، این اظهارات موجب نشود که یک نامزدی برای غلبه بر رقیب حرفی بزند که دشمن‌شاد کند ما را.

*حرف دشمن‌پسند زده نشود. این یک نکته‌ی مهمی است. ممکن است گاهی حرف‌هایی صادر بشود که این، کشور را، ملت را، نظام جمهوری اسلامی را دشمن‌شاد کند، این جایز نیست. حرف‌هایی که زده می‌شود، حرف‌هایی باشد که دشمن کشور را، دشمن ملت را، دشمن نظام را خوشحال نکند.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها