|

محسن هاشمی: مشارکت ۵۰ درصدی به معنای پیروزی قالیباف و ۶۰ درصدی یعنی موفقیت پزشکیان

آقای پزشکیان موج خوبی ایجاد کرده است. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که مشارکت از ۴۰ درصد سال ۱۴۰۰ و ۹۸، به نزدیک ۵۰ درصد رسیده است. از این به بعد تلاش خود آقای پزشکیان و گفتمانشان می‌تواند اصلاح طلبان را به پیروزی برساند.

محسن هاشمی: مشارکت ۵۰ درصدی به معنای پیروزی قالیباف و ۶۰ درصدی یعنی موفقیت پزشکیان

به گزارش شبکه شرق، ورود پزشکیان به انتخابات ریاست جمهوری موجب ایجاد سه قطبی میان او، قالیباف و جلیلی شده است. انچه در این میان تعیین کننده است، میزان مشارکت در انتخابات است. 

محسن هاشمی رفسنجانی درباره سناریو‌های موجود در صحنه انتخابات به «انتخاب» گفت: ما تنها با یک سناریو در صحنه فعلی مواجه هستیم. سناریو این است که ۱ اصلاح طلب داریم و ۵ اصولگرا؛ یعنی اصلاح طلبان باید با ۵ اصولگرا رقابت کنند.

او درباره وضعیت آرا پورمحمدی در صورت انصراف بیان کرد: از الان نمی‌توان تحلیل سبد آرا داشت و دراینباره فعلا صحبتی نداریم.

هاشمی درباره احتمال پیروزی پزشکیان در دور اول اشاره کرد: آقای پزشکیان موج خوبی ایجاد کرده است. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که مشارکت از ۴۰ درصد سال ۱۴۰۰ و ۹۸، به نزدیک ۵۰ درصد رسیده است. از این به بعد تلاش خود آقای پزشکیان و گفتمانشان می‌تواند اصلاح طلبان را به پیروزی برساند.

 وی اضافه کرد: اگر مشارکت زیر ۴۰ درصد باشد، افرادی مثل جلیلی رأی می‌آورد، اگر به ۵۰ درصد برسد، شاید قالیباف در دور اول پیروز شود، اما اگر مشارکت به سوی ۶۰ درصد برود، شانس پزشکیان بیشتر است.

 
 

 

منبع: انتخاب
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها