|

قطعنامه آتش‌بس در غزه تصویب شد/ ویدئو

پیش‌نویس قطعنامه آتش‌بس در غزه تصویب شد.

قطعنامه آتش‌بس در غزه تصویب شد/ ویدئو

به گزارش شبکه شرق، قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای برقراری آتش‌بس در غزه، با ۱۴ رای مثبت و یک رای ممتنع، در نشست شورای امنیت سازمان ملل تصویب شد.

قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای برقراری آتش‌بس در غزه و آزادی اسرا، در نشست شورای امنیت سازمان ملل تصویب شد.

پایگاه خبری «الجزیره» دوشنبه شب گزارش داد که قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای برقراری آتش‌بس در غزه و آزادی اسرا، بدون هیچ رای مخالفی، در نشست شورای امنیت سازمان ملل تصویب شد.

بر پایه این گزارش، قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای برقراری آتش‌بس در غزه و آزادی اسرا با استقبال اعضای نشست شورای امنیت سازمان ملل با ۱۴ رای مثبت و یک رای ممتنع (روسیه) تصویب شد.

استقبال حماس از تصویب پیش‌نویس قطعطنامه آتش‌بس در شورای امنیت

حماس طی بیانیه‌ای اعلام کرد که از قطعنامه تصویب‌شده در شورای امنیت که متضمن آتش‌بس دائم در غزه، خروج کامل نیروهای اسرائیل از این باریکه، مبادله اسرا، بازسازی غزه و بازگشت فلسطینیان به محل زندگی خود و مخالفت با هرگونه تغییر جمعیتی یا کاهش مساحت نوار غزه و ورود کمک‌های بشردوستانه به این باریکه است، استقبال می‌کند.

جهاد اسلامی نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد که از قطعنامه تصویب‌شده آتش‌بس در شورای امنیت که متضمن آتش‌بس دائمی در نوار غزه و خروج کامل اسرائیل از نوار غزه باشد، استقبال می‌کند. در بیانیه جهاد اسلامی آمده است که «گزینه مقاومت، تنها راه‌حل برای تحمیل شروط مقاومت فلسطین و تن دادن آنان به خواسته‌های ملت و مقاومت فلسطین است.»

وزارت خارجه مصر طی بیانیه‌ای با استقبال از قطعنامه تصویب‌شده در شورای امنیت، خواستار آتش‌بس دائمی و فراگیر در نوار غزه شد.

استقبال اتحادیه اروپا از پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای آتش بس در غزه

«جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به تصویب قطعنامه آتش‌بس در غزه تاکید کرد: از طرح پیشنهادی رئیس‌جمهور آمریکا برای توقف جنگ در غزه استقبال می‌کنیم و هر دو طرف را به قبول و اجرای آن فرامی‌خوانیم.

نماینده انگلیس در شورای امنیت با اشاره به وضعیت فاجعه‌بار انسانی در غزه گفت: اوضاع در غزه فاجعه‌بار است و ما همه طرف‌ها را به حرکت به سمت صلح دائم که متضمن امنیت و ثبات در منطقه باشد، دعوت می‌کنیم.  باید آزادی همه ‌گروگان‌ها و توقف جنگ را تضمین کنیم.

استقبال تشکیلات خودگردان فلسطین از تصویب قطعنامه آتش‌بس در غزه در شورای امنیت

نماینده تشکیلات خودگردان فلسطین نیز در مواضعی از تصویب پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا به شورای امنیت در مورد آتش‌بس و مبادله اسرا استقبال کرد و گفت ما از هر طرحی که به توقف فوری جنگ در غزه و حفظ وحدت و یکپارچگی اراضی فلسطینی منجر شود، استقبال می‌کنیم.

نماینده الجزایر در شورای امنیت در سخنانی با استقبال از قطعنامه آتش‌بس در نوار غزه اعلام کرد که از خواسته‌های مشروع و عادلانه ملت فلسطین حمایت می‌کنیم.

واکنش اسرائیل به تصویب قطعنامه پیشنهادی آتش‌بس در غزه

نماینده اسرائیل در شورای امنیت در واکنش به تصویب قطعنامه آتش بس در شورای امنیت ضمن مخالفت با آتش‌بس در غزه، بار دیگر بر اعمال فشار برای بازگرداندن گروگان‌های اسرائیلی در نزد غزه و نابودی توان نظامی حماس در غزه تاکید کرد.

سفیر اسرائیل در شورای امنیت ملل متحد ادعا کرد: اسرائیل هرگز به میز مذاکرات آتش‌بس بازنخواهد گشت، زیرا حماس ممکن است از آن برای «وقت‌کشی» استفاده کند.

گفتنی است که پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا، با ۱۴ رای مثبت و یک رای ممتنع (روسیه) در نوار غزه، در نشست شورای امنیت سازمان ملل تصویب شد.

لحظه تصویب پیش‌نویس قطعنامه آمریکا درباره آتش‌بس در غزه

قطعنامه ایالات متحده آمریکا برای برقراری آتش‌بس در غزه با ۱۴ رای مثبت و یک رای ممتنع، در شورای امنیت سازمان ملل تصویب شد.

منبع: مهر
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها