|

اسراییل:

طرح بایدن برای غزه «خوب نیست» اما اسرائیل آن را می پذیرد

نخست وزیر اسراییل تایید کرد که اسرائیل چارچوبی را برای پایان دادن به جنگ غزه پذیرفته است که اکنون توسط جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا پیش می‌رود، اگرچه او آن را طرحی ناقص توصیف کرد که به کار بسیار بیشتری نیاز داشت.

 طرح بایدن برای غزه «خوب نیست» اما اسرائیل آن را می پذیرد

به گزارش شبکه شرق، بنیامین نتانیاهو روز یکشنبه تایید کرد که اسرائیل چارچوبی را برای پایان دادن به جنگ غزه پذیرفته است که اکنون توسط جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا پیش می‌رود، اگرچه او آن را طرحی ناقص توصیف کرد که به کار بسیار بیشتری نیاز داشت.

اوفیر فالک، مشاور ارشد سیاست خارجی نتانیاهو، در مصاحبه با ساندی تایمز بریتانیا گفت: پیشنهاد بایدن توافقی بود که ما با آن موافقت کردیم – این توافق خوبی نیست، اما ما شدیدا می خواهیم گروگان ها آزاد شوند، همه آنها.

وی با بیان اینکه جزئیات زیادی باید بررسی شود، افزود که شرایط اسرائیل از جمله آزادی گروگان ها و نابودی حماس به عنوان یک سازمان تروریستی نسل کش تغییر نکرده است.

بایدن از اوایل هفته تلاش کرده طرح سه مرحله‌ای اسرائیل برای پایان جنگ در غزه را پیش ببرد. بسیاری از متحدان آمریکا از این طرح حمایت کرده‌اند. اصرار اسرائیل بر این است که فقط در مورد توقف موقت جنگ تا نابودی حماس بحث خواهد کرد. حماس هم که هیچ نشانه ای از کناره گیری از جنگ نشان نمی دهد، می گوید که گروگان ها را تنها در مسیری برای پایان دائمی جنگ آزاد خواهد کرد.

فالک هم موضع نتانیاهو را تکرار کرد که «تا زمانی که همه اهداف ما محقق نشود، آتش بس دائمی وجود نخواهد داشت».

 

منبع: شفقنا
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها