|

«محمود احمدی‌نژاد» در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد

هر درد و رنجی را که از درد و رنج جمهور بکاهد به جان خریدارم

محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

 هر درد و رنجی را که از درد و رنج جمهور بکاهد به جان خریدارم

به گزارش شبکه شرق، «محمود احمدی‌نژاد» برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

محمود احمدی‌نژاد، رئیس دولت‌های نهم و دهم جمهوری اسلامی با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور، بار دیگر برای حضور در انتخابات ثبت‌نام کرد. 

محمود احمدی نژاد پس از ثبت نام در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: «امروز آمده‌ام تا بار دیگر به ملت بزرگ ایران سلام کنم. حضور در عرصه انتخابات در زمان حاضر برای اینجانب از جهات مختلف حائز تاملات جدی بوده است که شرح همه آنها در این مختصر نمی‌گنجد. تجربیات طولانی مدیریتی از پایین‌ترین سطوح اجرایی تا ریاست جمهوری علاوه بر آن که مانع از بروز رغبت در قبول مسئولیت دوباره است، سختی‌های ناشی از پذیرش مجدد مسئولیت برای حل مشکلات کشور را به عینه در ذهنم مجسم ساخته است.»

او ادامه داد: «مشکلاتی که در ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و نیز امنیتی، از نقطه نظر کمی و کیفی به مراتب فراتر از سال ۹۲ است. على القاعده آشنایی عمیق با حجم و تنوع مشکلات داخلی و مساله ثبات در شرایط سیاسی و امنیتی منطقه ای و بین المللی به انصراف از پذیرش دوره مسئولیت دعوت می‌کند. از سوی دیگر شناخت عمیق از منابع وسیع و بزرگ انسانی و طبیعی و ظرفیت‌های فوق العاده و کم نظیر سیاسی، فرهنگی و تمدنی ایران برای هر ایرانی آگاه و آشنا در جهت ورود و مشارکت برای پذیرش مسئولیتهای بزرگتر از صمیم جان برانگیزاننده است.»

رئیس جمهوری اسبق ایران تصریح کرد: «مقایسه وضعیت جاری کشور با جایگاه شایسته مورد انتظار برای نام فرزانه و ملت دردانه ایران به دلیل اختلاف پتانسیل بالا، به نحوی انقلابی، شور آفرین است. در این میان البته مشاهده اوضاع اقتصادی و معیشتی اکثریت قاطع مردم که رنج گذران زندگی را تا عمق استخوانشان نفوذ داده و عزت و امنیت و حیثیت میلیون‌ها نفر را در مخاطره جدی قرار داده است تاب و تحمل را از هر انسان مسئول سلب کرده و عمق جان هر فرد آگاهی را متاثر و نگران می‌سازد. اینجانب که همواره در ارتباط وسیع با اقشار مختلف مردم بوده‌ام دردمندانه تر وضعیت زندگی آینده بسیاری از آنان را با نگرانی شدید دنبال می‌کنم در این شرایط حتی آنانی که از توانمندی اقتصادی نسبی برخوردارند از شرایط حاضر ناراضی بوده و مایل به تحقق شرایط بهتر برای زدودن رنج فقر از سیمای هموطنان خود هستند.»

او خاطرنشان کرد: «با این همه، آگاهی از تفاوت بین شرایط موجود و وضعیت مطلوب و مسئولیت و انگیزه‌ای که برای تغییر و بهبود اوضاع در خود حس میکنم در موازنه با آگاهی عمیق از سنگینی مشکلات و مسائل گوناگون کشور قرار دارد. اما اینجانب اطمینان دارم که همه مسائل کشور با استفاده حداکثری از ظرفیت های ملی مبنا قرار دادن رای و نظر عموم مردم همدلی و همکاری جمعی بهره گیری شایسته از دیدگاهها و تجربیات استادان صاحب نظر و متخصصان کارآمد و در پرتو همزیستی مسالمت آمیز و تعامل سازنده با جهان و اولویت دادن به توسعه مناسبات به ویژه اقتصادی در عرصه بین المللی حل شدنی است.»

احمدی‌نژاد با بیان اینکه «رجاء واثق دارم که میتوان دوره جدید و شکوهمندی را بر مبنای خردورزی وحدت و همکاری و تلاش جدی برای سازندگی و پیشرفت کشور و بهروزی ملت رقم زد»، گفت، گفت: «آنچه امروز عزم اینجانب را برای حضور در عرصه انتخابات جزم کرد خواست اقشار مختلف مردم شریف از سراسر کشور است که به روشهای مختلف و از جمله به طور حضوری ضمن اظهار لطف و محبت مصرانه از خادم خود خواسته‌اند که به این عرصه ورود کنم. بنده این درخواست‌ها را فرمان ملت دانسته و با افتخار از آن پیروی کرده‌ام. همچنان که پیشتر تاکید کرده‌ام مهمترین انگیزه هدف و برنامه کاری بنده تمرکز بر حل مشکلات معیشتی مردم از طریق سامان بخشیدن به وضع اقتصادی کشور ارتقاء و بهبود فضای کسب و کار پایان بخشیدن به رانت و انحصار و محدود ساختن دخالت‌های بی رویه دولت رفع موانع و گشایش هر چه بیشتر برای فعالان اقتصادی و کار آفرینان و بستر سازی برای توسعه سرمایه گذاری داخلی و خارجی خواهد بود. اعتقاد راسخ دارم که مبارزه جامع با مظاهر فقر و تنگدستی و ارتقاء سطح درآمدها و شاخص‌های رفاه و برخورداری از طریق تولید حداکثری ثروت از نظر هدفگذاری و برنامه ریزی شالوده اساسی برای ریل گذاری دیگر برنامه‌ها در توسعه همه جانبه کشور و تامین منافع و تضمین مصالح ملی منطقه‌ای و بین المللی خواهد بود.»

او‌افزود: «اینک محمود احمدی نژاد فرزند کوچک ملت بزرگ ایران خدا را شاکر است که در این مرحله به مسئولیت تاریخی خود در تحقق خواست ملت عمل نموده است و در پیشگاه مردم بزرگوار آمادگی خود را برای پذیرش مسئولیت دولت و راهبری و هماهنگی امور اجرایی کشور در جهت ساختن ایرانی آباد آزاد و شاد اعلام می نماید و در این راه هر درد و رنجی را که از درد و رنج جمهور بکاهد به جان خریدار است.»

او متذکر شد: «او متذکر شد: «آمده‌ام تا فرمان ملتی نجیب و بیدار را گردن بگذارم‌، آمده‌ام تا به جوانان ایران زمین بگویم که دل قوی دارید که ایران جوان در دستان شما و ایران نوین از آن شماست. آمده‌ام تا به احترام زنان و دختران سرزمین عشق و هشیاری از جا برخیزم آمده‌ام تا به همه ایرانیان عزیز و سربلند در هر نقطه از جهان بگویم که ایستادگی برای آزادی ، حق انتخاب و اعمال اراده ملی ایستادن در راستای درست تاریخ است.»

 

 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها