|

مذاکرات آتش‌بس در غزه آغاز شد

روزنامه اسراییلی به نقل از یک مقام امنیتی در اسراییل ادعا کرد که مذاکرات آتش بس میان این رژیم و جنبش حماس فلسطین به زودی آغاز خواهد شد، اما این بار به جای قاهره، پایتخت قطر میزبان این مذاکرات است.

 مذاکرات آتش‌بس در غزه آغاز شد

به گزارش شبکه شرق، منابع امنیتی ریم اسراییل ادعا کردند مذاکرات آتش بس میان این رژیم و حماس به زودی در قطر آغاز خواهد شد.

روزنامه اسراییل «اسرائیل هیوم» امروز یکشنبه به نقل از یک مقام امنیتی در اسراییل ادعا کرد که مذاکرات آتش بس میان این رژیم و جنبش حماس فلسطین به زودی آغاز خواهد شد، اما این بار به جای قاهره، پایتخت قطر میزبان این مذاکرات است.

براساس گزارش الجزیره، این منبع امنیتی در ادامه گفت: مقامات امنیتی در اسرائیل موافق هستند که دستیابی به توافق در این زمان ضروری است. با این وجود جنگ در رفح و شمال نوار غزه در طول مذاکرات تا امضای توافق ادامه خواهد داشت.

روز گذشته نیز برخی رسانه‌های اسراییل روز شنبه با اشاره به دیدار «ویلیام برنز» رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و «دیوید بارنیا» رئیس سازمان جاسوسی موساد با «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه قطر در پاریس گزارش دادند که مذاکرات تبادل اسرا بین این رژیم و مقاومت فلسطین هفته آینده ازسر گرفته ‌می‌شود.

این درحالی است که یکی از رهبران مقاومت فلسطین در گفتگو با شبکه خبری «المیادین»، ادعاهای رژیم اشغالگر درباره بازگشت به مذاکرات از روز سه‌شنبه را رد و تاکید کرد که تل‌آویو در این زمینه جدی نیست اما در مقابل حماس متعهد به متوقف کردن کشتارها علیه مردم غزه است.

از سوی دیگر وبسایت «آکسیوس» به نقل از یک منبع آمریکایی گزارش داد که دولت «جو بایدن» از اینکه اسراییل اعلام کرده مذاکرات تبادل اسرا ازسرگرفته می‌شود، غافلگیر شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها