|

بشار اسد به تهران می‌آید؟

بشار اسد تاکید کرد: مردم سوریه ابراهیم رئیسی و حسین امیرعبداللهیان را نیز چون قاسم سلیمانی، فردی ظلم‌ستیز،‌ ضد‌یک‌جانبه‌گرایی جهانی و همراه مظلومان منطقه و جهان می‌دانند. احترام او در کشور ما «سوریه» همیشگی است؛ به همین جهت ما نیز در کشورمان عزای عمومی اعلام کردیم تا در غم بزرگ شما سهیم باشیم.

بشار اسد به تهران می‌آید؟

به گزارش شبکه شرق، رئیس‌جمهور سوریه در تماس تلفنی با «محمد مخبر» سرپرست ریاست جمهوری شهادت ابراهیم رئیسی را تسلیت گفت.

«بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در تماس تلفنی با «محمد مخبر» سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری گفت: مراتب اندوه شدید خود را به شما، رهبری و مردم ایران ابراز می دارم. ابراهیم رئیسی شخصیتی مهم در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی بود و محور مقاومت حمایت‌های همیشگی او را از یاد نخواهد برد.

رئیس‌جمهور سوریه تاکید کرد: ‌رئیسی همواره در مقابل ظلم ایستاد و ملت فلسطین در روزهای اخیر این موضوع را از نزدیک لمس کرد. او همواره در حرف و عمل از محور مقاومت و آرمان فلسطین حمایت کرد و جهان این را از وی به یادگار خواهد داشت.

اسد تاکید کرد: مردم سوریه ابراهیم رئیسی و حسین امیرعبداللهیان  را نیز چون قاسم سلیمانی، فردی ظلم‌ستیز،‌ ضد‌یک‌جانبه‌گرایی جهانی و همراه مظلومان منطقه و جهان می‌دانند. احترام او در کشور ما «سوریه» همیشگی است؛ به همین جهت ما نیز در کشورمان عزای عمومی اعلام کردیم تا در غم بزرگ شما سهیم باشیم.

او ادامه داد: رئیسی شخصیتی تاثیرگذار همانند شهید سلیمانی برای ماست و نام و یاد او تا ابد درذهن ملت و دولت سوریه خواهد ماند.

رئیس‌جمهور سوریه خاطرنشان کرد: بسیار مشتاق بودم در این روزها در کنار ملت ایران باشم و به دیدار رهبری انقلاب اسلامی برسم و مراتب تعزیت خود را شخصا  اعلام کنم؛ لذا در اولین فرصت برای عرض تسلیت و تحکیم پیوندهای سیاسی دو کشور به ایران سفر خواهم کرد.

«محمد مخبر» سرپرست ریاست جمهوری کشورمان نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن قدردانی از اعلام عزای عمومی و همچنین  حضور نخست‌وزیر سوریه و هیات همراه به منظور شرکت در مراسم روز گذشته وداع با رئیسی گفت:‌ سوریه شریک راهبردی و دوست همیشگی ملت ایران است و پیام شما و حضور دولتمردان سوریه در ایران موجب تسلی خاطر ماست.

سرپرست ریاست جمهوری تاکید کرد: رئیس‌جمهور شهید ما شخصیتی مردمی‌،‌ دلسوز،‌ خستگی‌ناپذیر و مهربان بود. ما دو شخصیت تاثیرگذار یعنی شهیدان رئیسی و امیرعبداللهیان را از دست دادیم که این ضایعه بزرگی برای ما بود و این حس و ارتباط را جهانیان با استقبال باشکوه مردم از پیکرشهید رئیسی و همراهانش نظاره‌گر بودند. او از محبوبیت کم‌نظیری برخوردار بود و جهان این را از استقبال باشکوه مردم از پیکر او و همراهانش دید.

 مخبر با اشاره به هماهنگی ملت و دولت ایران در این روزهای سوگوار تاکید کرد: استحکام درونی و همراهی همیشگی مردم در ایران کم‌نظیر است،‌ این را در عملیات وعده صادق و امروز در فقدان رئیس جمهور شهیدمان شاهدیم.

او گفت:‌ همه دستگاه‌ها و نهاد‌های ایران چون گذشته در حال انجام وظایف خود هستند و این نشان از چهارچوب مستحکم جمهوری اسلامی و رهبری عالمانه  رهبری است.

سرپرست ریاست جمهوری در پایان این مکالمه تلفنی تاکید کرد‌: ما چون گذشته بر عهد خود مبنی بر حمایت همه‌جانبه از محور مقاومت به ویژه کشور مستقل سوریه هستیم و منتظر دیدارتان در تهران خواهیم بود.

منبع: ايسنا
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها