|

حسین امیرعبداللهیان:

ایران به‌دنبال تنش در منطقه نیست

حسین امیر عبداللهیان در گفتگو با وزیر امور خارجه فنلاند گفت که ایران به دنبال تنش در منطقه نیست و تاکید کرد: ایجاد صلح در منطقه، نیازمند اتخاذ رویکردی درست و عدم اعمال رویه‌های دوگانه و متناقض است.

ایران به‌دنبال تنش در منطقه نیست

به گزارش شبکه شرق، در تماس تلفنی «الینا والتونن» وزیر امور خارجه فنلاند با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه کشورمان، آخرین تحولات روابط دوجانبه و اوضاع منطقه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

حسین امیر عبداللهیان، رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی با اشاره به این نکته مهم که ایران به دنبال تنش در منطقه نیست، ریشه بحران در منطقه را در تجاوزات اسرائیل در غزه دانست و تاکید کرد: ایجاد صلح در منطقه، نیازمند اتخاذ رویکردی درست و عدم اعمال رویه‌های دوگانه و متناقض است و همه باید برای توقف فوری جنگ در غزه تلاش کنند و در این راستا برخی دولت های اروپایی نیز باید برای کمک به ثبات و امنیت پایدار منطقه و توقف جنگ در غزه، فروش تسلیحات به رژیم اسرائیل را که در کشتار زنان و کودکان فلسطینی قرار می گیرد، فورا متوقف کنند.

«الینا والتونن» وزیر امور خارجه فنلاند نیز در این گفتگوی تلفنی اظهار کرد که ادامه تنش در خاورمیانه به نفع هیچ کس نیست و هرگونه اقدامی را در راستای افزایش تنش در منطقه محکوم می کنیم و بسیار از ادامه این تنش‌ها در منطقه نگران هستیم، زیرا معتقدیم هر گونه تداوم تنش می‌تواند احتمال کشته شدن غیرنظامی‌ها را افزایش بدهد.

وزیر امور خارجه فنلاند همچنین از همه طرف‌ها و بازیگران خواست که از هرگونه افزایش تنش در منطقه بپرهیزند. وی ضمن تاکید بر نیاز منطقه به صلح و آرامش، به نگرانی‌ها در خصوص افزایش کشته شدن غیرنظامیان در غزه اشاره کرد و وضعیت انسانی اسفناک غزه و نیاز به برقراری هر چه سریع‌تر آتش‌بس بدون هیچ پیش شرطی را یکی از اولویت های اصلی فنلاند دانست. طرفین در پایان مجددا خواستار ارتقا و گسترش بیش از پیش مناسبات دو کشور شدند.

منبع: ايسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها