|

حمله پهپادی به هدفی مهم در ایلات اسرائیل

مقاومت اسلامی عراق اعلام کرد هدفی مهم و حیاتی را در ایلات در اسرائیل با پهپاد هدف قرار داده است.

حمله پهپادی به هدفی مهم در ایلات اسرائیل

به گزارش شبکه شرق، مقاومت اسلامی عراق به هدفی مهم در ایلات واقع در جنوب فلسطین اشغالی حمله کرد.

به نقل از الجزیره، مقاومت اسلامی عراق اعلام کرد در حمایت از غزه و حمله اسرائیل به خاک عراق، هدفی مهم و حیاتی را در ایلات در اسرائیل با پهپاد هدف قرار داده است.

مقاومت اسلامی عراق گفته است که این حمله پاسخی است به نقض حاکمیت عراق توسط دشمن اسرائیلی و هدف قرار دادن مقر نیروهای حشدالشعبی.

به گفته مقاومت اسلامی عراق، مجاهدان ما در سحرگاه شنبه، با استفاده از پهپادها، هدفی حیاتی در «ایلات» در اسرائیل را هدف قرار دادند.

مقاومت اسلامی عراق همچنین افزوده است که در پاسخ به کشتار مردم فلسطین و هدف قرار دادن اردوگاه‌های حشد الشعبی، به تخریب سنگرهای دشمن ادامه می‌دهیم.

در ساعات بامدادی شب گذشته، شبکه المیادین از وقوع انفجارهای مهیب در پایگاه نظامی موسوم به پایگاه «کالسو» در جنوب بغداد که پایگاه مشترک نیروهای ارتش، پلیس فدرال و نیروهای حشدالشعبی است، خبر داد.

رویترز نیز به نقل از منابع ارتش عراق مدعی شده است که این انفجار در پایگاه مورد استفاده نیروهای حشدالشعبی صورت گرفته است.

خبرگزاری فرانسه هم به نقل از منابع امنیتی عراق گزارش داده است که بر اثر انفجار و بمباران یک پایگاه نظامی در عراق، حداقل یک نفر جان خود را از دست داده و تعدادی زخمی شدند.

العهد اعلام کرده است که دست‌کم هشت نفر در انفجار پایگاه کالسو زخمی شدند.

همچنین رئیس کمیته امنیتی فرمانداریِ بابِل نیز اعلام کرد که پنج انفجار بر اثر حملات هواپیماهای بدون سرنشین به پایگاه نیروهای بسیج الحشد الشعبی رخ داده؛ حجم آتش‌سوزی به‌دلیل وجود درختان در اطراف پایگاه بوده است.

مدیر دفتر المیادین در بغداد گزارش داده که این حملات، ورودی اصلی پایگاه کالسو، یک گاراژ خودرو و دو دفتر نیروهای حشد الشعبی را هدف قرار داده و شدت حملات قوی بوده است.

مدیر المیادین همچنین توضیح داده که ترافیک هوایی هواپیماهای آمریکایی در آسمان عراق طبق معمول فعال است و یک هواپیمای سوخت‌رسان در حریم هوایی عراق مشاهده شده است.

او  همچنین گفته که این مقر حشد الشعبی با سه حمله مورد هدف قرار گرفته است و حداقل سه نفر مجروح شده‌اند.

در واکنش به انفجار و بمباران یک پایگاه نظامی متعلق به نیروهای حشد الشعبی و ارتش عراق، حشدالشعبی با انتشار بیانیه‌ای این انفجار را تایید و اعلام کرد که انفجاری در مقر نیروهای بسیج در پایگاه نظامی «کلسو» در شمال استان بابل در جنوب بغداد رخ داده است.

در بیانیه نیروهای حشد الشعبی عراق گفته شده است که یک تیم تحقیقاتی در محل انفجار حاضر شدند و این انفجار منجر به خسارات مادی و زخمی شدن برخی افراد شده است.

همچنین در ادامه واکنش‌ها به انفجار مهیب در پایگاه نظامی حشدالشعبی عراق، شبکه تلویزیونی پی.بی.‌اس «PBS» آمریکا با استناد به اظهارات یک مقام امنیتی در واشنگتن گزارش داده است که ارتش آمریکا هیچ فعالیتی در منطقه‌ای که در آن انفجار رخ داده است، ندارد.

خبرگزاری رویترز نیز با اشاره به منابع آگاه خود در ارتش آمریکا، گزارش‌ها درباره حملات هوایی آمریکا در عراق را نادرست عنوان کرد.

فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه موسوم به سنتکام نیز با انتشار بیانیه‌ای حساب کاربری خود در ایکس نوشت: «ما از گزارش‌هایی مطلع هستیم که ادعا می‌کنند ایالات متحده امروز در عراق حملات هوایی انجام داده است. این گزارش‌ها صحت ندارد. ایالات متحده امروز حمله هوایی در عراق انجام نداده است.»

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها