|

شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی حاضر نیستند به تل آویو برگردند

رسانه های اسرائیلی اعلام کردند که شرکت های هواپیمایی بین المللی برای از سر گیری فعالیت خود و پروازها به سرزمین های اشغالی عجله ای ندارند.

شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی حاضر نیستند به تل آویو برگردند

به گزارش شبکه شرق، شرکت های هواپیمایی بین المللی برای از سر گیری پروازها به سرزمین های اشغالی عجله ای ندارند.

به نقل از الجزیره، رسانه های اسرائیلی اعلام کردند که شرکت های هواپیمایی بین المللی برای از سر گیری فعالیت خود و پروازها به سرزمین های اشغالی عجله ای ندارند.

قرار بود که شرکت«یونایتد ایرلاینز»فعالیت خود را در سرزمین های اشغالی از سرگیرد اما این کار را نکرد و پروازهای خود را از نیویورک به مقصد تل آویو لغو کرد.

شرکت هواپیمایی«ایزی جت»انگلیس نیز پروازهای خود را از تل آویو به کشورهای اروپایی به شکل موقت متوقف کرده است.

 

حمله هکری به سامانه های وزارت جنگ، وزارت دادگستری و مرکز تحقیقات هسته ای اسرائیل

رسانه های عبری اعلام کردند که حمله هکری به سامانه های وزارت جنگ ، وزارت دادگستری و مرکز تحقیقات هسته ای رژیم اسراییل انجام شده است.

هکرهای بین المللی وب سایتی را برای انتشار اطلاعات به دست آمده از هک داده های حساس در رژیم اسراییل ایجاد کردند.

هکرها هزاران سند را منتشر کردند که به گفته آنها پس از نفوذ به سامانه های وزارت جنگ به دست آمده است .

آنها توانستند به سیستم های مرتبط با وزارت دادگستری و مرکز تحقیقات هسته ای در دیمونا نفوذ کنند.

روزنامه «اسرائیل هیوم» گزارش داد که یک گروه هکری چند روز پیش اعلام کرد به رایانه‌های وزارت جنگ رژیم اسراییل نفوذ کرده و توانسته اطلاعات حساسی را به دست بیاورد و این داده‌ها را در چند گروه در پیام‌رسان تلگرام منتشر کرده‌ است.

گروه هکری مسئول این حمله تاکید کرد موفق به سرقت داده‌هایی گسترده و حساس از سامانه‌های رایانه‌ای وزارت جنگ رژیم اسراییل شده است. این گروه ناشناس که در گزارش مذکور اطلاعات بیشتری از آن منتشر نشده، در پیام‌رسان تلگرام در ویدیویی نشان داد چگونه توانسته چندین سامانه وزارت جنگ رژیم اسراییل را هک کرده و به اطلاعاتی که داخل آنها بوده دسترسی پیدا کند.

به نوشته این روزنامه اسراییل، هکرها اسناد مختلف مربوط به سفارشات و مکاتبات وزارت جنگ این رژیم را منتشر و در چندین تالار گفت‌وگوی اینترنتی پیشنهاد کرده‌اند تا در ازای دریافت ۵۰ رمزارز بیت‌کوین (معادل ۳.۳۷ میلیون دلار) داده‌ها را به صورت کامل منتشر کنند.

آنها همچنین برای فروش این داده‌ها شرط آزاد کردن ۵۰۰ اسیر فلسطینی توسط رژیم اسراییل را مطرح کردند.

تشکیلات امنیتی رژیم اسراییل از اظهار نظر درباره این موضوع خودداری کرد اما منابع امنیتی به این روزنامه اسراییل تایید کردند که نفوذ به سامانه‌های وزارت جنگ رژیم اتفاق افتاده و به اینکه این داده‌ها حساس بوده‌اند، اشاره نکردند.

منابع رسانه‌ای عبری‌زبان عصر روز جمعه نیز از هک شدن گسترده وزارت دادگستری رژیم اسراییل خبر دادند.

روزنامه «یدیعوت آحارونوت» در این باره فاش کرد، حمله سایبری گسترده به تمام واحدهای وزارت دادگستری رژیم اسراییل انجام شد و میزان خسارت وارده در حال ارزیابی است و گمانه‌زنی‌هایی درباره عاملان احتمالی این حمله سایبری داشت.

هر چند این وزارتخانه انجام این حمله را تکذیب کرده، منابع مطلع گفتند حدود ۱۰۰ گیگابایت داده‌های حساس متعلق به این وزارتخانه در فضای مجازی منتشر شده است.

منبع: جماران
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها