|

نشست اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه تهران

اتحادیه اروپا امروز اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران را بررسی می‌کند.

نشست اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه تهران

به گزارش شبکه شرق، نشست اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه تهران به دلیل حمله ایران به اسرائیل امروز برگزار می‌شود.

برخی منابع دیپلماتیک از احتمال اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران در پی حمله تنبیهی این کشور به سرزمین‌های اشغالی خبر دادند. 

مساله اعمال این تحریم‌ها احتمالا امروز «سه‌شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۳» در جریان کنفرانس ویدیویی وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار خواهد گرفت. 

قرار است این نشست به درخواست جوزپ بورل، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار شود.

مقام‌های اروپایی تاکنون در این مورد، به‌گونه رسمی چیزی نگفته‌اند. گفتنی است که پیش از این، اتحادیه اروپا حملات اخیر ایران به اسرائیل را محکوم کرده بود.

نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا به درخواست «جوسپ بوررل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای بررسی تحولات منطقه پس از حمله تنبیهی ایران صورت می‌گیرد.

مقام‌های ایرانی گفته‌اند که حمله روز شنبه، ۱۳ آوریل تهران به اسرائیل، در پاسخ به حمله هوایی اسرائیل به کنسول‌گری ایران در دمشق انجام شده است.

این در حالی است که اتحادیه اروپا از چند سال پیش تاکنون، به دلیل نقض توافق‌نامه برجام از سوی تهران، تحریم‌های را علیه ایران وضع کرده است.

در اکتبر گذشته نیز شورای اتحادیه اروپا اعلام کرده بود که اقدام‌های محدودکننده خود علیه ایران را حفظ می‌کند.

کشورهای اروپایی در آن زمان تاکید کرده بودند که با توجه به این‌که ایران به مفاد توافق‌نامه برجام و قطع‌نامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد عمل نکرده است، اروپا همچنان تحریم‌های‌ خود در حوزه منع گسترش تسلیحات را فعال نگه‌می‌دارد.

منبع: ایلنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها