|

تسنیم:

پیام مهم و هشدارآمیز ایران به اسرائیل/ ماجراجویی اسرائیل، پاسخ فوری در پی خواهد داشت

تهران از طریق قاهره، پیام هشدارآمیز و مهمی به اسرائیل ارسال کرده است.

پیام مهم و هشدارآمیز ایران به اسرائیل/  ماجراجویی اسرائیل، پاسخ فوری در پی خواهد داشت

به گزارش شبکه شرق، یک منبع آگاه خبر داد که در خلال تماس تلفنی وزرای خارجه ایران و مصر پیام هشداری جهت ارسال به اسرائیل داده شده است.

خبرگزاری «تسنیم» نوشت:

«یک منبع آگاه خبر داد که در خلال تماس تلفنی وزرای خارجه ایران و مصر پیام هشداری جهت ارسال به اسرائیل داده شده است. پیشتر اخباری منتشر شده بود که تهران از طریق قاهره پیام هشدار مهمی به اسرائیل ارسال کرده است.

او افزود: پس از تماس تلفنی وزرای خارجه ایران و مصر، سامح شکری با وزیر خارجه اسرائیل تماس برقرار کرده است.

پیشتر اخباری منتشر شده بود که تهران از طریق قاهره، پیام هشدار مهم به اسرائیل ارسال کرده است.

ایران بارها به اسرائیل و حامیان او هشدار داده است که در صورت خطای مجدد اسرائیل در هدف قرار دادن منافع ایران، پاسخی فوری و سخت در انتظار اوست.»

 ماجراجویی اسرائیل پاسخ فوری ایران را در پی خواهد داشت

وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با وزیر خارجه انگلیس تاکید کرد: ایران از  تشدید تنش در منطقه استقبال نمی‌کند، اما در صورتی که اسرائیل به دنبال ماجراجویی باشد، پاسخ بعدی ما، فوری، قوی‌تر و گسترده‌تر خواهد بود.

در گفتگوی تلفنی حسین امیرعبداللهیان و دیوید کامرون، وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و انگلیس، آخرین وضعیت تحولات منطقه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان در این گفتگو با اشاره به آخرین وضعیت تحولات منطقه و دفاع مشروع ایران با هدف تنبیه اسرائیل، اظهار داشت: بحران‌های غرب آسیا ریشه در نقش مخرب اسرائیل دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه، نسبت به این حجم از حمایت انگلیس از جنایت اسرائیل در کشتار کودکان و مردم بی‌گناه غزه ابراز شگفتی کرده و افزود: به راستی این حجم از حمایت‌های غیرمسئولانه چه نفعی برای دولت انگلیس دارد؟

امیرعبداللهیان افزود: جای تعجب است در حالی که طی شش ماهه گذشته چندین هزار تن بمب بر سر مردم مظلوم غزه ریخته شده است، انگلیس نگران پاسخ جمهوری اسلامی ایران به حمله اسرائیل علیه اماکن دیپلماتیک، آن هم در چارچوب اصل دفاع مشروع وفق ماده «51» منشور سازمان ملل متحد است.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از  تشدید تنش در منطقه استقبال نمی‌کند، اما در صورتی که اسرائیل به دنبال ماجراجویی باشد، پاسخ بعدی ما، فوری، قوی‌تر و گسترده‌تر خواهد بود.

وزیر امور خارجه انگلیس ضمن ابراز نگرانی از تشدید تنش‌ها در منطقه متعاقب پاسخ جمهوری اسلامی ایران نسبت به تجاوزات اسرائیل، در خصوص تحولات غزه اظهار داشت: ما در جریان قطعنامه اخیر سازمان ملل، به صورت شبانه‌روزی تلاش کردیم تا آتش‌بس ایجاد شود و به دنبال این هستیم که زندانیان دو طرف نیز مبادله شوند. 

کامرون گفت: عملیات نظامی ایران علیه  اسرائیل بسیار نگران کننده بود و در راستای افزایش دامنه تنش در منطقه ارزیابی می‌شود. در عین حال ما از اسرائیل خواهیم خواست دست به اقدام نزند، چرا که نمی‌خواهیم آنچه اخیرا اتفاق افتاد، دوباره و گسترده‌تر انجام شود.

در این گفتگو، بر اهمیت رایزنی‌های لندن و تهران تاکید شد.

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها