|

پیام مهم ناتو به ایران و اسرائیل

سخنگوی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی با تاکید بر اینکه تحولات در منطقه را از نزدیک رصد می‌کنیم، گفت: ما خواستار خویشتنداری هستیم تا درگیری در خاورمیانه غیرقابل کنترل نشود.

پیام مهم ناتو به ایران و اسرائیل

به گزارش شبکه شرق، سخنگوی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) با اشاره به پاسخ تلافی‌جویانه جمهوری اسلامی ایران به اهدافی در سرزمین‌های اشغالی، خوشتنداری طرف‌های درگیر را خواستار شد.

فرح دخل‌الله (Farah Dakhlallah) روز یکشنبه در بیانیه این ائتلاف نظامی، پاسخ تلافی‌جویانه ایران که بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم اسراییل به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق صورت گرفته است را اقدامی بی‌سابقه ارزیابی و محکوم کرد.

وی با تاکید بر اینکه تحولات در منطقه را از نزدیک رصد می‌کنیم، افزود: ما خواستار خویشتنداری هستیم تا درگیری در خاورمیانه غیرقابل کنترل نشود.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم اسراییل خبر داد.

 در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم اسراییل از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم اسراییل به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.
منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها