|

جو بایدن:

حمله هوایی ایران به اسرائیل بی‌سابقه بود/ با گروه ۷ تشکیل جلسه می‌دهم

رئیس جمهور آمریکا در واکنش به حمله ایران به اسرائیل بیانیه‌ای صادر کرد.

حمله هوایی ایران به اسرائیل بی‌سابقه بود/ با گروه ۷ تشکیل جلسه می‌دهم

به گزارش شبکه شرق، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد حمله هوایی ایران به اسرائیل بی‌سابقه بود و برای هماهنگی واکنش دیپلماتیک به این حمله با سران گروه «۷» تشکیل جلسه خواهد داد.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا شنبه شب به وقت محلی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «اوایل امروز (شنبه به وقت محلی)، ایران- و نیرو‌های نیابتی آن که در یمن، سوریه و عراق فعالیت می‌کنند- حمله هوایی بی‌سابقه‌ای را علیه تاسیسات نظامی در اسرائیل انجام دادند. من این حملات را به شدیدترین وجه ممکن محکوم می‌کنم.»

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه تلاش برای دلگرمی و افزایش روحیه اسرائیل تصریح کرد: «به دستور من، برای حمایت از دفاع اسرائیل، ارتش آمریکا طی هفته گذشته هواپیما‌ها و ناوشکن‌های دفاع موشکی ضدبالستیک را در منطقه مستقر کرده بود. به لطف این استقرار‌ها و مهارت فوق‌العاده نیرو‌های نظامی‌مان، ما به اسرائیل کمک کرده‌ایم تقریباً تمام پهپاد‌ها و موشک‌های ورودی را سرنگون کند.»

بایدن در ادامه تلاش‌های واشنگتن برای افزایش روحیه اسرائیل مدعی شد: «من با نتانیاهو صحبت کردم تا بر تعهد آمریکا به امنیت اسرائیل تاکید کنم. به او گفتم که اسرائیل توانایی زیادی برای دفاع از خود و شکست حتی حملات بی‌سابقه از خود نشان داده است و پیامی واضح به دشمنانش ارسال می‌کند که نمی‌توانند امنیت اسرائیل را به طور موثر تهدید کنند.»

رئیس جمهور آمریکا بدون اشاره‌ی به حمله رژیم اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق سوریه ادامه داد: «امروز، من رهبران گروه «۷» را گرد هم می‌آورم تا پاسخ دیپلماتیک یکپارچه به حمله بی‌پروای ایران را هماهنگ کنند. تیم من با همکاران خود در سراسر منطقه ارتباط برقرار خواهد کرد و ما ارتباط نزدیکی با رهبران اسرائیل حفظ خواهیم کرد. اگرچه ما امروز شاهد هیچ حمله‌ای به نیرو‌ها یا تأسیسات خود نبودیم، اما در برابر همه تهدید‌ها هوشیار خواهیم بود و از انجام همه اقدامات لازم برای محافظت از مردم خود دریغ نخواهیم کرد.»

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها