|

مقاومت اسلامی عراق:

۳ نقطه در اسرائیل را هدف قرار دادیم/ ویدئو

مقاومت عراق از چند حمله به مناطق مختلف اسرائیل خبر داد.

۳ نقطه در اسرائیل را هدف قرار دادیم/ ویدئو

به گزارش شبکه شرق، «مقاومت اسلامی در عراق» بامداد سه‌شنبه، بار دیگر اعلام کرد که طی ۷۲ ساعت گذشته، هدفی حیاتی در «عسقلان» و بندر نفتی آن و یک هدف دیگر در اسرائیل را هدف قرار داده است.

مقاومت اسلامی عراق در بیانیه‌ای افزود: «در ادامه مرحله دوم عملیات مقاومت در برابر اسرائیل، در حمایت از مردم غزه و در پاسخ به کشتارهای اسرائیل غاصب علیه غیرنظامیان فلسطینی اعم از کودکان، زنان و... سالمندان، مبارزان مقاومت اسلامی عراق ،در ۷۲ ساعت گذشته، اهداف زیر را هدف قرار دادند:

۱. یک هدف حیاتی در شهرک عسقلان.

۲. بندر نفتی عسقلان.

۳. یک هدف حیاتی در اسرائیل.»

این بیانیه می‌افزاید: «مقاومت اسلامی تاکید دارد که به انهدام مواضع دشمن ادامه خواهد داد.»

مقاومت عراق همچنین در بیانیه دیگری اعلام کرد که پایگاه هوایی «حتسریم» در بئرالسبع را هدف قرار داده است.

خبرنگار «روسیا الیوم» نیز روز سه‌شنبه گزارش داد که آژیرهای خطر در شهر ایلات در جنوب اسرائیل پس از نفوذ مشکوک یک پهپاد به صدا درآمدند.

این در حالی است که ارتش اسرائیل اواخر عصر دوشنبه، اعلام کرد که نیروهای دریایی این رژیم یک هدف هوایی «مشکوک» را در آسمان شهر ایلات در ساحل دریای سرخ در جنوب اسرائیل رهگیری کردند.

آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل گفت: در پی هشدارهای منطقه ایلات مبنی بر نفوذ یک شیء هوایی متخاصم، صحبت در مورد رصد یک هدف هوایی مشکوک توسط نیروهای دریایی است که به حریم هوایی اسرائیل نفوذ کرده و از طریق سامانه گنبد دریایی رهگیری شده است.

روزنامه عبری‌زبان یدیعوت آحارونوت نیز نوشت که این اولین بار است که ارتش اسرائیل از «گنبد دریایی» در طول جنگ فعلی استفاده می‌کند.

به گفته همین منبع، «گنبد محافظ» یا «گنبد دریایی» یک سامانه دفاع هوایی دریایی برای رهگیری موشک‌ها، گلوله‌ها و پهپادها است که برای حفاظت از زیرساخت‌های دریایی، سکوهای گازی و سایر دارایی‌های دریایی طراحی شده است.

این در حالی است که یکشنبه گذشته، گروه‌های عراقی تاکید کردند که پایگاه «یاردن» غربی در جولان را با هواپیماهای بدون سرنشین هدف قرار داده‌اند.

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها