|

مصر: ما قاطعانه مخالف حمله به رفح هستیم

وزیر امور خارجه مصر تاکید کرد که کشورش قاطعانه با هرگونه عملیات نظامی ارتش رژیم اسراییل در رفح که منجر به وخامت هرچه بیشتر اوضاع انسانی ساکنان نوار غزه خواهد شد، مخالف است.

مصر: ما قاطعانه مخالف حمله به رفح هستیم

به گزارش شبکه شرق، ​وزیر خارجه مصر اعلام کرد که باید آتش‌بس فوری در غزه برقرار شود. ما قاطعانه مخالف حمله به رفح هستیم.

سامح شکری وزیر خارجه مصر به موضع گیری درباره غزه پرداخت و بر مخالفت با حمله به رفح تاکید کرد.

وزیر امور خارجه مصر تاکید کرد که کشورش قاطعانه با هرگونه عملیات نظامی ارتش رژیم اسراییل در رفح که منجر به وخامت هرچه بیشتر اوضاع انسانی ساکنان نوار غزه خواهد شد، مخالف است.

سردار شریف درباره پاسخ ایران درپی حمله به سفارت کشورمان در دمشق، خاطرنشان کرد: هر گونه رفتاری که موجب تعرض به حریم ایران شود، با پاسخ پشیمان‌کننده مواجه خواهد شد.

سامح شکری بیان کرد: باید آتش‌بس فوری و دائمی در غزه برقرار شده و ارسال امن و سریع کمک‌های بشردوستانه به غزه برای رفع نیازهای ساکنان این باریکه تضمین شود.

این در حالی است که ساعاتی قبل یک مقام ارشد گروه‌های مقاومت فلسطین در گفت‌وگو با المیادین تأکید کرد که همه تلاش‌های میانجی‌گران برای دستیابی به توافق و مبادله اسرا، به علت لجاجت و ناسازگاری رژیم اسراییل با شکست مواجه شده است.

این مقام ارشد مقاومت افزود: هیأت رهبری مقاومت فلسطین با استناد به مواضع ملی مورد تأیید همه گروه‌های فلسطینی به قاهره رفت. مطالبات فلسطینی‌ها روشن است و بدون دستیابی به آنها، هیچ توافق یا معامله‌ای برای مبادله اسرا وجود نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: خواسته‌های فلسطینی‌ها شامل آتش‌بس فوری، خروج نظامیان اشغالگر و بازگشت آوارگان به نوار غزه و بازسازی آن، باز کردن همه گذرگاه‌ها برای ارسال کمک‌ها، شکستن محاصره و توافق واقعی برای مبادله اسرا است.

این مقام ارشد فلسطینی با اشاره به اینکه «تاکنون پیشرفتی در مذاکرات صورت نگرفته است»، تصریح کرد: رسانه‌های اسراییل برای فریب افکار عمومی خود به دروغ‌پردازی و جعل اخبار می‌پردازند و در صورت وجود هر گونه نکته جدید در مذاکرات، منابع رسمی رسانه‌ای آن را به اطلاع ملت فلسطین خواهند رساند.

 

 

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها