|

سرلشکر صفوی:

هیچ‌‌یک از سفارتخانه‌های اسرائیل در امنیت نیست/ ویدئو

سرلشکر صفوی گفت: دیگر هیچ‌یک از سفارت‌های او در امنیت نیست؛ اسرائیل تاکنون ۲۸ سفارتخانه را تعطیل کرده است.

هیچ‌‌یک از سفارتخانه‌های اسرائیل در امنیت نیست/ ویدئو

به گزارش شبکه شرق، دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در مراسم یادبود شهدای کنسولگری ایران در دمشق گفت: دیگر هیچ‌یک از سفارتخانه‌های اسرائیل در امنیت نیست.

سرلشکر سیدیحیی رحیم صفوی، مشاور فرمانده کل قوا ظهر در مراسم یادبود شهدای کنسولی سفارت ایران در دمشق که در حسینیه حضرت زهرا(س) تهران برگزار شد، اظهار کرد: شهید حاج علی زاهدی در اندیشه، تفکر، اخلاق، رفتار و عملکرد انسان کم‌نظیر، مطلوب خدا و رسولش بود و اندیشه و تفکرش اسلامی و خط سیاسی امامین انقلاب را داشت و دائم ذکر بود و اخلاقش با رزمندگان و بسیجیان و مردم چه در سال ۵۹ با مردم کردستان و چه با بسیجیان در دفاع مقدس و سه دور در کنار جبهه مقاومت بی‌نظیر بود.

او گفت: ایشان دوست صمیمی حاج قاسم، حاج احمد کاظمی و شهید حجازی بود.‌ ای فرزندان شهدا، همسران و خانواده شهدا و مردم! شهدای شما در بهترین ماه خدا در رمضان و لیالی قدر به دست شقی‌ترین و پست‌ترین مخلوقات انگلیس و آمریکا یعنی اسرائیل شهید شدند و این شهادت‌ها برای این عزیزان علو و بالاترین مرتبه است، اما برای جمهوری اسلامی سنگین و برای مبارزان جبهه مقاومت انگیزه‌آفرین برای مبارزه با استکبار و آمریکا است.

مشاور فرمانده کل قوا ادامه داد: ما پاسداران با خدا و رسولش و امامین انقلاب و ملت ایران و ملت‌های اسلامی پیمان بستیم تا ظلم هست مبارزه کنیم و سپاه هرکجا که مسلمان و غیرمسلمانی که معارض و متخاصم با اسلام نباشد، فریاد یا للمسلمین سر دهد به کمک او و مبارزه با ظالم می‌شتابد.

سرلشکر صفوی بیان کرد: به شما بزرگواران اهل علم و ذکر با اطمینان می‌گویم خون شهدای مظلوم شما و مدافع حرم و مقاومت و فلسطین تغییرات بزرگی را در رویداد‌ها و روند‌ها و راهبرد‌های منطقه و ایران رقم خواهد زد و محور مقاومت تعیین‌کننده سرنوشت منطقه به رهبری ایران خواهد بود.

او ادامه داد: همین جنگ شش ماهه اسرائیل که انواع جنایات را داشتند و فشرده و خلاصه کارنامه اسرائیل است؛ همین حادثه هم چهره نظام امنیتی و بین المللی و رسانه‌ای در جهان را تغییر می‌دهد؛ البته این جنایات در غزه با حمایت آمریکا و برخی کشور‌های غربی و سکوت برخی کشور‌های عربی منطقه و البته با اعتراض جهانیان همراه است.

سرلشکر صفوی افزود: به طور خلاصه بگویم روند‌ها و رویداد‌ها آمریکا و رژیم نشان می‌دهد راهبرد آنان با شکست روبه‌رو شده، چون در اهدافشان با تغییر خاورمیانه و طرح آشتی با اسرائیل با شکست مواجهه شده است.

او با بیان اینکه جنبش حماس یک فرهنگ مقاومت و آرمان آزادی‌خواهی است، گفت: اشغالگران قدرتمند در سرزمین‌های اسلامی و غیراسلامی قابلیت دوام و بقا ندارند و ملت‌ها برای دفاع از سرزمین و ناموسشان می‌جنگند و این سنت عقلانی و الهی است؛ آیا بعثی‌ها توانستند سرزمین‌های اشغالی در ایران را تصرف کنند؟ خیر و دیدید چگونه مبارزان ما چه بلایی به سرشان آوردند؛ اشغالگران محکوم به شکست و سرزمین‌های اسلامی قابل تصرف نیستند.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: در همین جنگ غزه تاکنون رزمندگان فلسطین بخش اعظم توان خود را حفظ و عملیات تهاجمی انجام می‌دهند و هرچه پسا جنگ غزه رخ دهد، به برکت شهدای محور مقاومت است و به فضل الهی خاورمیانه جدید اسلامی به حول و قوه الهی با محوریت جبهه مقاومت شکل خواهد گرفت.

او ادامه داد: حمله نظامی به کنسولگری و شهادت مستشاران که حضور آنان قانونی و با دعوت سوریه بود، زیر پا گذاشتن قوانین بین‌المللی است و رفتار فراقانونی این رژیم در حمله به تاسیسات بین‌المللی در غزه و حتی حمله به خبرنگاران که تمام قوانین آمره بین‌المللی را زیر پا گذاشته، محکوم است؛ این یعنی دیگر هیچ‌یک از سفارت‌های او در امنیت نیست و لذا تا حالا از ترس ۲۸ سفارتخانه را تعطیل کرده است.

سرلشکر صفوی افزود: مقابله با این رژیم یک حق قانونی و مشروع است و تعجب‌آور است که آمریکایی‌ها و حامیان این‌ها، تجاوزات اسرائیل را محکوم نکردند. البته برخی سازمان‌های بین المللی محکوم کردند و رهبری نوید سیلی پشیمان‌کننده‌ای را دادند و جبهه مقاومت آماده شده و اینکه چه خواهد شد باید منتظر باشیم. اما با این وجود همین باعث وحشت شهرک‌نشینان شده و باعث فرار آن‌ها و هجومشان به فروشگاه‌ها و حتی خرید موتور برق شده است. آنان هرشب خواب مردن را می‌بینند و آن‌ها ترسوترین موجودات هستند.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا تاکید کرد: اکنون جبهه مقاومت در پنج جبهه می‌جنگند و امان اسرائیل را بریده‌اند. اسرائیلی‌ها دچار شکست خواهند شد. پایان اسرائیل نتیجه مقاومت جبهه مقاومت و مبارزه فلسطینیان و تحریم اقتصادی این رژیم خواهد بود؛ آزادی قدس شریف، رمز وحدت ملت‌های اسلامی است، حتی اگر دولت‌هایشان نخواهند.

منبع: فارس
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها