|

هشدار رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به اسرائیل/ حمله به سفارت ‌ایران بدون پاسخ نخواهد ماند‌

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: این اقدام اسرائیل از سر استیصال و انفعال است و بدون پاسخ ما باقی نخواهد ماند. رهبر عزیز فرمودند دشمن را پشیمان خواهیم کرد و دلاورمردان ما انتقام لازم را خواهند گرفت.

هشدار رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به اسرائیل/ حمله به سفارت ‌ایران بدون پاسخ نخواهد ماند‌

به گزارش شبکه شرق، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در واکنش به درخواست مردم مبنی بر انتقام گفت: «حمله اسرائیل بدون پاسخ نخواهد ماند؛ زمان عملیات، نوع عملیات را ما تعیین می‌کنیم، با دقت انجام خواهد گرفت و قطعا او را از کارش پشیمان خواهیم کرد.»

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در آیین تشییع شهید زاهدی در اصفهان، با تبریک و تسلیت شهادت جمعی از فرماندهان جبهه مقاومت و گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای انقلاب اظهار داشت: «شهید زاهدی پس از 43 سال مجاهدت شبانه‌روزی جان خود را فدای اسلام، انقلاب اسلامی و آزادی قدس شریف کرد. امروز در کنار پیکر مطهر این شهید و سایر شهیدان بزرگ دیگر اصفهان، شهیدان خرازی، ردانی‌پور، حبیب‌اللهی، همت، کاظمی، حجازی، میثمی، اقارب پرست و ده‌ها و صدها شهید فرمانده و 24 هزار شهید گلگون کفن این استان بی‌نظیر کشور در میدان جهاد و شهادت در اصفهان گرد هم آمده‌ایم.» 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران: عمر ‌اسرائیل به‌سر آمده است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: در مراسم تشییع شهیدی گرد آمده‌ایم که همرزم و یاور دائمی شهید سلیمانی، شهید همدانی، شهید عماد مغنیه و همه شهدای بزرگ آزادی قدس شریف و مقابله با اسرائیل بود. ملت بزرگ ایران و ملل آزاده جهان روز گذشته، به برکت عملیات بی‌نظیر طوفان‌الاقصی و به برکت خون شهید زاهدی و همرزمانش روز قدس بی‌نظیری را بر تاریخ انقلاب اسلامی و جهان خلق کردند تا آمریکای جنایتکار و اسرائیل ظالم و کودک‌کش بدانند که عمر اسرائیل به‌سر آمده و راه دوری تا اضمحلال و نابودی آن باقی نمانده است. 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان آنکه مروری بر زندگی ننگین 75 ساله اسرائیل نشان‌دهنده دو دوره مشخص است، تاکید کرد: دوره اول، دوره فراز و اوج‌گیری اسرائیل و دوره بعد دوره افول و زوال اوست. اسرائیل پس از کار و زمینه‌سازی و به بهانه کشتار مبهم هولوکاست در اروپا، سرزمین قدس شریف، قبله اول مسلمین را غصب کردند و حکومتی ظالم را ایجاد کردند. 

او ادامه داد: با کمک‌های آمریکا و اروپای ریاکار و دروغگو این رژیم قدرت گرفت و در مقابله نظامی ارتش‌های عربی هر کدام بیش از 6 روز در برابرش دوام نیاوردند. اگر انقلاب اسلامی نبود، توطئه و طرح استکبار جهانی برای تغییر جهان اسلام با حضور اسرائیلی‌های جنایتکار شکل می‌گرفت اما دوره افول اسرائیل با انقلاب اسلامی آغاز شد. امام خمینی‌(ره) یکی از راهبردهای دائمی جمهوری اسلامی را مقابله با این تجاوز و ستمگری قرار دادند و روز قدس را برای بیان احساسات خالص ملل مسلمانان قرار دادند و فرمودند حتی کافی است که مسلمانان با یک سطل آب این رژیم را به مدیترانه بریزند و از آن روز روند قدرت‌گیری اسرائیل تغییر کرد.

سردار سرلشکر باقری با بیان آنکه در دوره رهبری خامنه‌ای، با شکل‌گیری و تشکیل نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به امر ایشان، روال شکل‌گیری مقاومت اسلامی جان تازه‌ای پیدا کرد، بیان کرد: جریان‌های غیراسلامی و کم‌توان به مرور به حاشیه رفتند و جریان‌های اصیل اسلامی، همچون حزب‌الله در لبنان، حماس و جهاد در فلسطین با قدرت تمام به میدان آمدند و از 30 سال پیش تاکنون بر آن افزوده شده است. 

او ادامه داد: طوفان‌الاقصی به عنوان عملیات تعیین‌کننده در 15 مهر ماه سال گذشته، بخش کوچکی از این کوه یخ بزرگ را نمایان کرد. عملیاتی بی‌نظیر، بدون نقص، توسط حداکثر هزار نفر رزمنده و سازمانی که بیش از 15 سال در محاصره کامل در یک باریکه کوچک بودند، اینها در یک عملیات غافلگیرانه به اسرائیلی‌های تا بن‌دندان مسلح هجوم بردند و این بلا را به سر او آوردند و شکست ویژه‌ای را به او وارد کردند. 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان آنکه دشمنی که اساس آن بر قدرت نظامی، اطلاعاتی و پشتیبانی آمریکای جنایتکار و اروپا بنا گذاشته شده است، تاکید کرد: در این عملیات این رزمندگان با حداقل تلفات، تلفات چشمگیری به دشمن وارد کردند. اگر بگوییم که سرزمین غزه یک سرزمین کوچکی در حد 40 کیلومتر در 10 کیلومتر است، انگار که رود زاینده‌رود را از ابتدا و انتهای آن با چهار کیلومتر در طرفین ببینیم، به مدت 16 سال در محاصره باشد و هر از چندگاهی محاصره شود، رهبران آن ترور شوند و در این شرایط با انجام اقداماتی چون حفر تونل، ایجاد استحکامات و در زیر تونل‌ها صنعت دفاعی ایجاد کردند و با طرح بی‌نظیر خود چنین بلایی را سر اسرائیلی‌ها آوردند. 

اسرائیل در باتلاق نبرد غزه فرو رفته است

او تصریح کرد: رژیمی که به دنبال سرزمین بزرگ نیل تا فرات بوده است یعنی 6 کشور فلسطین، سوریه، مصر، اردن و عراق بوده، امروز در طی 6 ماه گذشته گرفتار نبرد در یک سرزمین کوچک‌تر از یک شهر شده و در باتلاق نبرد غزه فرور رفته، نه راهی برای خاتمه و نه راهی برای ادامه این جنایت را دارد.

سردار سرلشکر باقری با طرح این سوال که پاسخ عملیات مجاهدان صلح کشتار زنان و کودکان، حمله به بیمارستان‌ها، کشتن بیماران بر روی تخت، منهدم کردن مسجد و مدرسه و زیرساخت‌های شهر، ایجاد قحطی آب و برق و امکانات اولیه زندگی است، گفت: چه توجیهی دارد که خودرو و امکانات تغذیه مردم گرسنه غزه را مورد هدف قرار دهند؟ این روش نبرد اسرائیلی‌ها است که حقوق بشر غربی را به رخ جهان کشید و معلوم کرد که مدینه فاضله موردنظر آمریکا چه جوری سرزمین و حکومتی است، چراکه می‌گفتند اسرائیل نمونه دموکراسی در خاورمیانه است، در حالی‌که دموکراسی غربی است.

او با بیان آنکه آنهایی که به ماهیت واقعی آمریکا و اروپا تردید داشتند در مور‌د غزه آن را دیدند، اظهار داشت: بخش کوچک از ظلمی که به آنها می‌شود را می‌بینید؛ در حالیکه شرایط در غزه بدتر است. اسرائیلی‌ها بعد از 6 ماه بمباران دائمی این سرزمین کوچک، به هیچ کدام از اهداف خود نرسیدند. گفتند فرماندهانشان را می‌کشیم، مهمات و سلاحاتشان را می‌گیریم، اسرای‌شان را می‌گیریم اما اکنون به هیچ‌کدام از این اهداف نرسیدند که در مقابل رزمندگان غزه و فلسطین می‌گویند که بخش اعظم توان خود را حفظ کردیم. 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: بعد از 82 روز جنگ، همچنان مقاومت غزه روز گذشته، راکت به سمت اسرائیل پرتاب کرد؛ تانک می‌زند، سرباز متجاوز می‌کشد و هنوز مقاومت تداوم دارد. پایان جنگ با غزه روشن است، شکست اسرائیلی‌ها قطعی است؛ نه راه پیش دارند و نه راه پس و خروج از این بحران برای آنها بحران شده است. 

او افزود: وضعیت سرزمین اسرائیل را ببینید، مردم هنوز در مقابل حاکم جنایتکار آنجا جمع شدند و فریاد بر سر آن می‌کشند، دودستگی سیاسی در آنجا ایجاد شده، نافرمانی از حاکمیت دیده می‌شود، بخش زیادی از جوانان از کشور خارج شده‌اند. آنچه اتفاق افتاده، بزرگ است؛ اقتصاد این حکومت از بین رفته و دوام این حکومت امکان‌پذیر نیست. در بیرون با وجود حمایت بی‌شرمانه و کامل آمریکای جنایتکار و اروپای ظالم و دروغگو، اسرائیلی‌ها پای‌شان به دادگاه در لاهه باز شده است.

سردار سرلشکر باقری با بیان آنکه در سراسر جهان مردم شبانه‌روز در خیابان هستند و در برابر سفارت اسرائیل و آمریکا تظاهرات دارند و مردم جهان آگاه شده‌اند، تاکید کرد: آبرویی برای اسرائیل و حامی جنایتکارشان باقی نمانده که برکت شهیدان اقصی، زاهدی و سایر شهیدان قدس و ایستگادگی مردم غزه و فلطسطین است. کسی باور نمی کند، یک بار ندیدیم مردم غزه، یک نفر بیاید و از مردم غزه گلایه کند و بگوید که من این همه از اقوام و خانواده‌ام را از دست داده، غذایی برای خوردن ندارم و تسلیم شویم که این موضوع برکت خون شهیدان و دمیده شدن روح امام راحل و انقلاب اسلامی در فلسطین و غزه هست.

او تصریح کرد: این آتشی که برافروخته شده، خاموشی ندارد و تا اضمحلال و نابودی این حکومت ادامه خواهد داشت. طرحی که استکبار جهانی تهیه کرده بود، که جهان اسلام را با ایجاد نمایندگی تام‌الاختیار در این سرزمین مقدس از هم بپاشد و بتواند منطقه حیاتی و راهبردی غرب آسیا را برای همیشه تاریخ در اختیار گیرد و با مزایا و سرمایه‌های آن حکومت خود را بر جهان دائمی کند. با تلاش این رزمندگان، نیروی قدس و یارانش، مردم فلسطین و لبنان، عراق، یمن و سوریه و سایر نقاط جهان اسلام و با حمایت ملت بزرگ ایران این روند برگشت و روند ضعف و افول این رژیم در پیش گرفته شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: اسرائیل و هر آنچه او انجام دهد، در یک سراشیبی و از روی انفعال انجام داده است. عملیات‌هایی که می‌کند، تنها کاری است که از دستش برمی‌آید، این نیست که طرح دفاعی فعال داشته باشد چرا که یک کار کم‌ارزش و از سر ناچاری انجام می‌دهد و دست به دیوانگی می‌زند؛ حمله هوایی و موشکی به یک کنسولگری به عنوان یک مقر دارای مصونیت، برابر پیمان‌های بین‌المللی چه معنایی جز دیوانگی دارد چرا که خودزنی و خودکشی است. اگر ته‌مانده‌ای از آبرو مقابل سیاستمداران برای اسرائیل وجود داشت، با این اقدام از بین رفت. 

او با بیان آنکه ما شهیدان بزرگی را از دست دادیم اما برکت خون آنها موجب سرعت گرفتن این افول و زوال خواهد شد، بیان کرد: آمریکا بیش از همه شریک این جنایت است، چه بپذیرد که در این امر دخالت داشته و چه تکذیب کند، تفاوتی ندارد، مسئولیت اصلی حادثه دمشق و اسیر جنایت‌های اسرائیل بر عهده آمریکا است و باید پاسخگو باشد. 

سردار سرلشکر باقری افزود: تکلیف شهدای ما روشن است؛ اینها مومنان واقعی بودند، ایمان آوردند و پای پیامبر و ائمه اطهار، به این دین مبین، آیین پاک، معاد و اصول دینشان تا پای جان ایستادند و حتی هجرت کردند. شهید زاهدی در سه مقطع 13 سال از عمرش را در حاشیه قدس به سر برد، دوری از خانواده، زندگی امنیتی و تعقیب دائم اسرائیل را تحمل کرد اما ایستاد که عظیم‌ترین جایگاه را نزد خداوند دارد. این شهید در روز شهادت امیرالمومنین‌(ع) توسط شقی‌ترین عنصر، اسرائیل به شهادت رسید و به روش مولایش شهید شد. 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان آنکه شهید زاهدی در عملیات طریق‌القدس، در رمل‌های چزابه بود، محوری که او فرماندهی کرد به عمق 20 کیلومتری دشمن حمله کرد و دشمن را ساقط کرد و پیروزی بستان را به ثمر نشاند، گفت: عملیات پیروز لشکر امام حسین(ع)، شانه به شانه شهید ردانی‌پو، خرازی و جانبازان بزرگ ایستاد. 

او با بیان آنکه این شهید بعد از دفاع مقدس مسئولیت‌های سنگینی را در سایر یگان‌ها بر عهده داشت، تاکید کرد: فرمانده کل قوای نیروز زمینی و هوایی سپاه شد، کسی که فرمانده یک نیرو است، به خاطر خدا و جهاد در فلسطین، حاضر شد زیر دست فرماندهان نیروی قدس به عنوان هم‌رزم شهید سلیمانی و یارانش به جبهه‌های قدس بروند، 13 سال آنجا ماند، یار و یاور سیدحسن نصر الله شد. رزمندگان حزب‌الله به او قسم یاد می‌کنند که آنقدر به او عشق داشتند، که من آن را شاهدم. 

او ادامه داد: روز قبل از شهادتش، در تهران که او را زیارت کردم و از نورانیتش بهره گرفتم، همانند همیشه با دلی پر اما رویی خندان از آن جبهه گزارش داد، مسائل را گفت و پس از آن و دیدن دوستانش و قبل آن زیارت خانواده و اقوام مشتاقانه به زیارت امام رئوف امام رضا(ع) شتافت و پس از آن با سرعت و عجله به جبهه مقاومت رفت و جان عزیز را تقدیم راه اسلام کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: این اقدام، یک اقدام از سر استیصال و انفعال است و بدون پاسخ ما باقی نخواهد ماند. رهبر عزیز فرمودند دشمن را پشیمان خواهیم کرد و دلاورمردان ما انتقام لازم را خواهند گرفت اما ما از شهید سلیمانی و زاهدی یاد گرفته‌ایم که زمان، طرح و نقشه عملیات را ما تعیین می‌کنیم. در زمان مناسب، با تدبیر و طرح و با حداکثر آسیب‌رسانی به دشمن، به نحوی که آن را از کارش پشیمان کند، قطعا انجام خواهد گرفت. 

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها