|

سفیر ایران در سوریه:

جزئیات تازه از حمله اسرائیل با جنگنده‌های «اف‌۳۵» به کنسولگری ایران در دمشق/ پاسخ خواهیم داد

سفیر ایران در سوریه گفت: هفت نفر در حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق به شهادت رسیدند.

جزئیات تازه از حمله اسرائیل با جنگنده‌های «اف‌۳۵» به کنسولگری ایران در دمشق/ پاسخ خواهیم داد

به گزارش شبکه شرق، سفیر ایران در سوریه با تایید حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق، تاکید کرد: اسرائیل پاسخ قاطعی دریافت خواهد کرد.

«حسین اکبری» سفیر ایران در سوریه با اشاره به حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق، اظهار داشت: اسرائیل با جنگنده‌های «اف‌۳۵» به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق حمله کرد؛ ساختمان کنسولگری ایران با جنگنده‌های «اف ۳۵» و ۶ موشک مورد حمله قرار گرفت. 

اوافزود: من در محل کارم‌، مشغول بودم.

سفیر ایران در سوریه گفت: اولین بار نیست که اسرائیل چنین اقداماتی را انجام می‌دهد.

اکبری افزود: اسرائیل پس از گذشت ۶ ماه جنایات در غزه، امروز هم این جنایات زشت را مرتکب شد.

سفیر ایران در سوریه عنوان کرد: کارکنان و مستشاران نظامی که در ساختمان بودند، به شهادت رسیدند که اسامی آنها اعلام می‌شود.

او ادامه داد: اسرائیل پاسخ قاطعی دریافت خواهد کرد.

سفیر ایران در سوریه با بیان اینکه تعداد پنج تا هفت نفر به شهادت رسیده‌اند، گفت: دو نفر از محافظان و نیزوهای پلیس که در اینجا بودند نیز به شهادت رسیدند.

سفیر ایران در سوریه همچنین در گفت‌وگو با شبکه خبر تصریح کرد: «در این حمله تروریستی مشخصا سه نفر از نیروهای وابسته نظامی ما که سال‌ها در این جا کار می‌کردند و از اعضای کادر دیپلماتیک ما بودند، به همراه چند تن از همراهانشان به شهادت رسیدند».

سفیر ایران در سوریه تاکید کرد: فعلاً نمی‌توانیم اسامی و تعداد شهدا را اعلام کنیم.

این دیپلمات ایران در جریان بازدید «فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه از سفارت ایران در پی حمله تروریستی امروز در دمشق نیز گفت حمله اسرائیل، نشان‌دهنده واقعیت این رژیم است که هیچ قانون بین‌المللی را به رسمیت نمی‌شناسد و برای رسیدن به آنچه می‌خواهد، دست به هر کار غیرانسانی می‌زند.

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها