|

حمله هوایی آمریکا به دیرالزور/ ۲۰ نفر زخمی شدند

منابع خبری بامداد سه‌شنبه از حمله هوایی به اهدافی در دیرالزور که ظاهراً از سوی آمریکا به مناطقی در شرق سوریه انجام شده خبر دادند.

حمله هوایی آمریکا به دیرالزور/ ۲۰ نفر زخمی شدند

به گزارش شبکه شرق، پایگاه خبری اسپوتنیک بامداد سه‌شنبه مدعی شد حملاتی هوایی ظاهراً از سوی آمریکا به مناطقی در شرق سوریه انجام شده است.

در همین ارتباط، خبرنگار المیادین در سوریه گزارش داد که در این حمله هوایی منطقه الصالحیه در بوکمال و نیز مناطق مسکونی در المیادین و محله القصور در دیرالزور هدف قرار گرفته است.

فاع ملی سوریه اعلام کرد: هواپیماهای آمریکایی ۱۰ حمله هوایی به مناطقی در دیرالزور و حومه آن انجام دادند.

یک منبع نیروی دفاع ملی در دیرالزور درباره جزئیات این حمله اعلام کرد در ساعت ۰۱:۴۹ چندین جنگنده آمریکایی ۱۰ مورد حمله هوایی به طور همزمان انجام دادند و بسیاری از مناطق در این استان از جمله خیابان ریاست دانشگاه، شهر المیادین در محله التمو، شهر البوکمال در منطقه السویعیه و روستای الصالحیه و خیابان الحجانه را هدف قرار دادند.

براساس اطلاعات اولیه خبرنگار المیادین، ۵ نیروی نظامی محلی وابسته به ارتش سوریه در جریان بمباران‌ها در حومه دیرالزور مجروح شدند.

همچنین، خبرنگار «الجزیره مباشر» قطر از حمله هوایی به چندین مرکز داخل شهر دیرالزور و دو شهر المیادین و بوکمال در حومه شرقی دیرالزور خبر داد.

پایگاه خبری اسپوتنیک روسیه گزارش داد که انفجارهای شدید همزمان شهرهای المیادین، البوکمال و داخل شهر دیرالزور در شرق سوریه را به لرزه درآورد که در نتیجه حملات هوایی رخ داد و گمان می‌رود این حملات از سوی آمریکا بوده باشد که طی آن مراکز غیرنظامی و نظامی هدف قرار گرفته است.

خبرنگار اسپوتنیک گزارش داد که انفجاری مهیب سحرگاه امروز، شهر دیرالزور را به لرزه درآورد که در نتیجه حمله هوایی یکی از ساختمان‌های مسکونی در محله القصور، در مرکز شهر هدف قرار گرفت.

 

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها