|

یک وکیل دادگستری نوشت:

آقای صدیقی! استعفا دهید

یک وکیل دادگستری نوشت: شاید شایسته باشد مانند شیخ محمد مصدق کهنمویی، معاون اول قوه قضاییه که در چند روز اخیر، علی‌الظاهر به خاطر جرایم یا تخلفات پسرانش از مقام خویش استعفا داده و رسیدگی را به قوه قضاییه واگذار کرده، شما هم به خاطر باغ چهار یا ۴۰ یا ۴۰۰۰ هزاز متری یا بهمان مبالغ تومان، از مناصب خویش استعفا دهید.

آقای صدیقی! استعفا دهید

به گزارش شبکه شرق، حمیدرضا آقاباباییان، حقوقدان و وکیل پایه یک دادگستری وکیل دادگستری در یادداشتی نوشت:

«جناب آقای شیخ  کاظم صدیقی، حسب اعلام و اعلان شما، صرف‌نظر از صحت و سقم جعل امضا و خیانت در امانت یا کلاهبرداری که به واقع نزدیک‌تر است، در خصوص انتقال چهار هزار متری باغ درمنطقه ازگل در محدوده مناطق لاکچری و گران قیمت تهران مع‌الواسطه بدون اذن واراده به شما و پسران و عروس‌تان... و امثالهم معروض می‌دارم.

اینجانب روزگاری بعنوان جوان مؤمن و معتقد تند دوآتشه، بارها و بارها در نماز جمعه حاضر و به امامت شما اقتدا و نماز جمعه را بعنوان یک فریضه دینی ادا نموده‌ام. چیزی که قبل از هر بیانی معمولا «حسن مطلع» خطبه‌های شما بوده است. روایت امام علی(ع) در نامه ۴۷ نهج‌البلاغه اشاره آن به سه امر مهم، یعنی «تقوای الهی»، «نظم امر» و «اصلاح ذات‌البین» یا شرح نامه ۳۱ نهج البلاغه: «یَا بُنَیَّ اجْعَلْ نَفْسَکَ مِیزَاناً فِیمَا بَیْنَکَ وَ بَیْنَ غَیْرِکَ فَأَحْبِبْ لِغَیْرِکَ مَا تُحِبُّ لِنَفْسِکَ وَ اکْرَهْ لَهُ مَا تَکْرَهُ لَهَا» که می‌فرماید «ای فرزند عزیز، نفس خویش را میزانی بین خود و بین دیگران قرار ده، پس از برای دیگران دوست بدار آنچه را که برای خودت دوست میداری، و خوش ندار برای دیگران آنچه را برای خودت خوش نداری»، دائر برحسن سلوک علی اعلا در کلام و بیان و اقدام عمل بوده است که قطعا نیک می دانم شما هم به آن مؤمن و معتقد و معترف و حتما متصف می باشید.

به هر صورت انسان جایز الخطا است. مجازات خطا یا توبه و پشیمانی و استغفار از منظر شرع مقدس اسلام یا تحمیل مجازات از منظر قانون است. لیکن بالاتر از آن برطرف نمودن آلام و تسکین دردهای درست یا غلط آحاد مردم است. که پشت سر مؤمنین و مومنات شایعه درست نموده ومی نمایند. درست یا غلط، عمدا یا سهوا، دوست یا دشمن، اجنه یا اجانب امضای شما را جعل و باغی را به شما منتقل و یا کلاهبرداری نموده‌اند!

به نظر به تاسی از حدیث نبوی «حَاسِبُوا أَنْفُسَکُمْ قَبْلَ أَنْ تُحَاسَبُوا وَ زِنُوا قَبْلَ أَنْ تُوزَنُوا وَ تَجَهَّزُوا لِلْعَرْضِ اَلْأَکْبَرِ»، حسب الظهار بدون لحاظ سوابق قضایی و سیاسی واجتماعی که سال‌ها در مسند آن به عنوان رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر و رئیس دادگاه انتظامی قضات... بوده‌اید، شاید شایسته باشد مانند شیخ محمد مصدق کهنمویی، معاون اول قوه قضاییه که در چند روز اخیر، علی‌الظاهر به خاطر جرایم یا تخلفات پسرانش از مقام خویش استعفا داده و رسیدگی را به قوه قضاییه واگذار کرده، شما هم به خاطر باغ چهار یا ۴۰ یا ۴۰۰۰ هزار متری یا بهمان مبالغ تومان، از مناصب خویش استعفا و رسیدگی به حساب جاعلین امضا و خائنین به خود و پسرانتان و... را در این دنیا به عدلیه «قوه قضایبه» در آن دنیا به عدل دادار الهی واگذار کنید.

صرف‌نظر از هر رای که ماحصل نتیجه آن در جرم خیانت در امانت یا کلاهبرداری و... استرداد اموال امانی به مالک باشد. باغ متنازع فیه را نیز به اموال عمومی مسترد داشته و اسناد اعاده آن را بمانند تصویر شکایت خویش جهت استحضار بد خواهان و کج اندیشان در فضای مجازی یا غیر مجاز منتشر نماید. در کنار آن خود و پسران و عروسان و...را از کلیه مناسب و... استعفاء و خارج شوید.

شاید این اقدام و عمل محتمل شما بعد اعلام استعفای معاون اول قوه قضاییه، اقدام واقعی از ناحیه پیرو حقیقی سیره نبوی و سلوک علوی در جمهوری اسلامی ایران باشد، چراغ راهی شود که دیگران هم به مانند خطبه‌های جگر‌سوز اشک‌آور شما به خود آورده قبل از حسابرسی قضایی به حساب خود رسیده و در منظر عقل و شرع و محکمه درونی که همانا وجدان بیدار باشد خود را محاکم نمایند و با مشتی محکم به دهن اجانب و بد خواهان نظام بزنند. که گاه و بیگاه اتهامات ناروایی را بخاطر ساخت و گسترش حوزه‌های علمیه چون شما و در مورد قبل تر به آقای صادق لاریجانی و...به آنها منتسب می نمایند.

راستی تکلیف شرعی نمازهای را که به امامت شما اقامه و فی الحال شرایط صداقت و امانت و... شما سلب شده را چه می‌کنید. چرا در خطبه برای مردم گریان و در خفا با انتقال این اموال لاکچری بنام خود و فرزندانت می‌خندیدید، ای کاش دیگر بمنظور شفاف سازی مصاحبه های ضدونقیض نکنید که در صورت استمرار به مصداق «...تا سیه روی شود هر که در او غش باشد» نشود.

منبع: خبر آنلاین
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها