|

افزایش شمار شهدای گرسنگی و تشنگی در غزه به 23 شهید

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که 3 کودک دیگر بر اثر گرسنگی و تشنگی جان خود را از دست دادند.

افزایش شمار شهدای گرسنگی و تشنگی در غزه به 23 شهید

به گزارش شبکه شرق، وزارت بهداشت فلسطین در غزه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که 3 کودک دیگر در بیمارستان شفا در غزه به دلیل سوء تغذیه جان خود را از دست داده‌اند.

به نقل از آناتولی، وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که 3 کودک دیگر بر اثر گرسنگی و تشنگی جان خود را از دست دادند.

سه کودک دیگر در نوار غزه به دلیل ممانعت رژیم اسرائیل از ورود کمک‌های انسانی به غزه، حملات ویرانگر و اجرای "سیاست گرسنگی" توسط این رژیم جان خود را از دست داد.

اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که 3 کودک دیگر در بیمارستان شفا در غزه به دلیل سوء تغذیه جان خود را از دست داده‌اند.

وی تاکید کرد که تعداد قربانیان سوء تغذیه به دلیل ممانعت رژیم اسرائیل از ورود کمک‌های انسانی به غزه به 23 نفر افزایش یافته است.

گفتنی است وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که در 27 فوریه، شمار قابل توجهی از نوزادان با شرایط تهدید کننده زندگی به دلیل سوء تغذیه و کم آبی به بیمارستان کمال عدوان در بیت لاهیا آورده شدند.

کوچکترین کودکی که در غزه در نتیجه "سیاست گرسنگی" رژیم اسرائیل جان باخت، 14 روز و بزرگترین آنها 10 سال سن داشت.

در همین حال، در حالی‌که گزارش‌ها از جان باختن ده‌ها فلسطینی در باریکه غزه در جریان دریافت کمک‌های غذایی ارسالی به این باریکه و تیراندازی نظامیان اشغالگر به سمت آنها حکایت دارد، گفته می شود رژیم اسراییل به دنبال تسلیح برخی از شهروندان فلسطینی غزه، با هدف ادعایی محافظت از کامیون‌های امدادی است.

بنابر گزارش العالم، روزنامه عبری "اسرائیل هیوم"، روز گذشته فاش کرد که مسئولان کابینه رژیم اشغالگر در حال بررسی تسلیح برخی غیرنظامیان فلسطینی در باریکه غزه هستند. آنها می گویند که از این طریق می خواهند از کامیون‌های کمک‌رسانی به باریکه محاصره‌شده غزه محافظت کنند.

انتشار این خبر در حالی است که رژیم اسراییل اجازه ارسال زمینی کمک های غذایی و امدادی کشورهای مختلف به باریکه غزه را نمی دهد و به رغم فشارهای بین المللی، با بستن گذرگاه رفح ارسال کمک ها را بسیار محدود کرده است به طوری که صدها کامیون در صف انتظار پشت مرز معطل مانده اند. از سوی دیگر آمریکا به دنبال ممانعت ارسال زمینی کمک ها از سوی رژیم اسراییل، در حال استفاده از هواپیما و فرود برخی کمک ها با چتر در آسمان غزه است.

روزنامه اسرائیل هیوم با اشاره به اینکه این غیرنظامیان ارتباطی با گروه‌های مسلح از جمله حماس نخواهند داشت، خاطرنشان کرد، "بنیامین نتانیاهو" نخست‌وزیر اسراییل تصمیم‌گیری در این باره را به تعویق انداخته است.

دفتر نخست‌وزیر رژیم اشغالگر از اظهارنظر درباره این خبر خودداری کرده است.

این خبر یک هفته بعد از آن منتشر می‌شود که اشغالگران اسراییلی در اقدامی غیرانسانی و وحشیانه، شهروندان فلسطینی را که در خیابان "الرشید" در شهر غزه منتظر دریافت کمک‌های ارسالی بودند، بمباران کردند. در این جنایت دست‌کم ۱۱۴ فلسطینی و بیش از یک‌هزار نفر مجروح شدند. این جنایت واکنش شدید مقام‌های نهادهای امدادرسان را برانگیخته که ماه‌هاست از موانع بر سر کمک‌رسانی به بیش از یک میلیون آواره غیرنظامی در این باریکه ساحلی انتقاد می‌کنند.

 

منبع: جماران
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها